Dopuściły się rozboju. Trafiły do aresztu

Dopuściły się rozboju. Trafiły do aresztu
Agresywne, nietrzeźwe kobiety używając przemocy zażądały od 17. latka papierosów i pieniędzy, a jego dziewczynie próbowały ukraść torebkę. Obie usłyszały zarzuty.
 
Do zdarzenia doszło we czwartek (16 lutego) w Nowym Sączu. Ok. godz. 16 policjanci zauważyli trójkę osób leżących na kanapie w pobliżu śmietnika na ulicy Hallera. - Były to dwie kobiety, zachowujące się wulgarnie i agresywnie oraz mężczyzna. – mówi mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - 'Gdy funkcjonariusze sprawdzili ich trzeźwość, okazało się że 23-latka ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a jej 20-letnia koleżanka o półtora promila mniej. Leżący obok nich mężczyzna również był nietrzeźwy (ponad 3 promile), ale był spokojny i nikogo nie zaczepiał.
   Funkcjonariusze ustalili, że kilka minut wcześniej kobiety szarpały przechodzącego obok nich 17. latka, żądając wydania papierosów i pieniędzy, a idącej z nim dziewczynie próbowały wyrwać torebkę. Gdy chłopak stanął w jej obronie, zaczęły go bić. Parze udało się uciec. Kobiety zostały zatrzymane. Po wytrzeźwieniu usłyszały zarzuty. Przyznały się do winy i dobrowolnie poddały się karze. Za popełnione przestępstwo usiłowania rozboju (mniejszej wagi) grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(MK) fot. ilustracyjne.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica