Nowy Sącz. Policja zatrzymała handlarza dopalaczami.

Nowy Sącz. Policja zatrzymała handlarza dopalaczami.
Sądeccy policjanci zatrzymali 28. letniego handlarza dopalaczami. Wobec zatrzymanego zastosowali areszt tymczasowy, a niedozwolone substancje zabezpieczyli.
 
Policjanci zatrzymali 28. letniego mężczyznę, który sprzedawał substancje zagrażające życiu i zdrowiu ludzkiemu. Funkcjonariusze wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. - "Sądecka policja, wspólnie z prokuraturą przez ostatnich kilka miesięcy podejmowała działania związane z obrotem substancjami zagrażającymi życiu i zdrowiu ludzkiemu w sklepie na rogu ulic Paderewskiego i Sikorskiego w Nowym Sączu.  Funkcjonariusze  wielokrotnie go przeszukiwali i zabezpieczali sprzedawane tam substancje, które przesyłali do badań".  – mówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "Okazało się, że  substancje zagrażają życiu i zdrowiu ludzkiemu. Nie znajdowały się one jednak na liście środków kontrolowanych, których posiadanie, produkcja, przetwarzanie, przewóz i obrót są nielegalne w Polsce". 
  Niezależnie od czynności procesowych, sądeccy policjanci wielokrotnie uczestniczyli w kontrolach prowadzonych w tym sklepie przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu. - "Funkcjonariusze przesłuchali sprzedawców sklepu, ustalili świadków i pokrzywdzonych. We wrześniu zatrzymali trzy osoby, którym prokurator przedstawił zarzut z art. 165 par. 1 pkt 2 kodeksu karnego, jak również zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju". - dodaje rzeczniczka KM Policji - "Prokurator zwrócił się również z wnioskiem do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu o wydanie decyzji dotyczącej zaprzestania prowadzenia działalności przez ten sklep, ponieważ taka decyzja leży tylko w gestii tej instytucji".
  4 października Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nakazał w drodze decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności „wycofać z obrotu określone produkty, na czas niezbędny do przeprowadzenia badań mających na celu ustalenie, czy jest on środkiem zastępczym lub nową substancją psychoaktywną, nie dłuższy jednak niż 18 miesięcy od dnia ich zabezpieczenia” oraz „zaprzestania prowadzenia działalności w obiekcie, służącym do wprowadzania do obrotu produktów, co do których zachodzi uzasadnione podejrzenie, że są środkami zastępczymi lub nowymi substancjami psychoaktywnymi na czas niezbędny do usunięcia zagrożenia, na okres trzech miesięcy, licząc od dnia przeprowadzenia kontroli”.
   Podczas kolejnego przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli przedmioty mające związek z przestępstwem -  telefony i pieniądze, a przede wszystkim znaczne ilości substancji zagrażających życiu i zdrowiu ludzkiemu.   19 października sąd przychylił się do tego wniosku i mężczyzna, w oczekiwaniu na wyrok, trafił do aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. 

(MK) fot. KM Policji NS,
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji NS

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica