Nowy Sącz. Pościg za sprawcami niszczenia samochodów.

Nowy Sącz. Pościg za sprawcami niszczenia samochodów.
Policjanci zatrzymali młodych mężczyzn, którzy nocą niszczyli pojazdy na ulicy Grota Roweckiego. Jeden z nich próbował uciec, ale dzięki szybkiej reakcji policjantów został zatrzymany. Za uszkodzenie mienia sprawcom grozi nawet do 5 lat więzienia.
 
Do zdarzenia doszło z 27 na 28 stycznia około godz. 2. w nocy na ul. Grota Roweckiego w nowym Sączu. Rysopis osób niszczących pojazdy przekazano funkcjonariuszom, którzy zauważyli mężczyzn w kapturach na głowie, przechodzących przez kładkę nad ulicą Nawojowską. - Na widok funkcjonariuszy jeden z nich zaczął uciekać. Jednak po krótkim pościgu został przez nich zatrzymany. – informuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - 'Kompanem 18.latka z Nowego Sącza był 22. letni mieszkaniec miasta. Miał obrażenia prawej dłoni, które mogły powstać gdy dewastował pojazdy. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Po opatrzeniu został przywieziony do sądeckiej komendy. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi" 
   Również 18. latek trafił na komendę, jednak podczas transportu zachowywał się agresywnie i odmawiał poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawcy zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Obaj przyznali się do winy.

(MK) Zdjęcie ilustracyjne/KMP Nowy Sącz
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica