"Arie spod Familoka". Największe operetkowe hity - po śląsku.

"Arie spod Familoka". Największe operetkowe hity - po śląsku.
Pełnym humoru i elegancji były „Arie spod Familoka” - nowy satyryczno - wokalny program Mariana Makuli, śląskiego satyryka, związanego m.in. z kabaretem „Rak”. Artysta przełożył na śląski język największe hity operetkowe i połączył je przezabawnymi komentarzami. 

Na scenie Pijalni Głównej (13 marca) wystąpili soliści Gliwickiego Teatru Muzycznego: Naira Ayvazyan (sopran) i Tomasz Białek (tenor). W ponad godzinnym programie artyści zaprezentowali największe przeboje operetki i musicalu, wśród nich tak lubiane przez publiczność „ Co się dzieje, oszaleję” , „Przetańczyć całą noc”, „Wielka sława to żart” oraz „Usta milczą, dusza śpiewa”. Muzyczne perełki dopełniła dowcipna konferansjerka Mariana Makuli, który opowiadał śląskie anegdoty i kawały.
    Pochodząca z Armenii Naira Ayvazyan ukończyła prywatną Szkołę Operową Aleksandra Teligi, a także Państwową Szkołę Muzyczną w Gliwicach w klasie śpiewu solowego. Jest uczestniczką wielu festiwali - Ave Maria (2006), Gloria (2007 i 2008), Viva II Canto (2009), a także konkursów, w tym Konkursu Operetkowego im. I. Borowickiej w Krakowie (2006) i Konkursu im. A. Bidura w Bytomiu. Obecnie koncertuje i współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską, Filharmonią Zabrzańską. Natomiast pochodzący z Żywca Tomasz Białek ukończył Państwowe Policealne Studium Zawodowe w klasie wokalno - baletowej. Na swoim koncie ma wiele ról teatralnych. Chętnie obsadzany jest w rolach komicznych i charakterystycznych, takich jak: Jim Boy „Kwiat Hawaii”, Billy „42 ulica”, Barnaba Tacker „Hello Dolly”, Travis „Footloose”, Cupido „Orfeusz w piekle”, Młodszy brat „Ragtime”. Jest też reżyserem śląskiej interpretacji „Wesołej Wdówki” F. Lehara, wystawianej pod tytułem „Głos sie zrywo dusza śpiewo”.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica