„Między nami dobrze jest” – 12 sierpnia na Górze Parkowej.

"Między nami dobrze jest" – 12 sierpnia na Górze Parkowej.
Na szczycie Góry Parkowej w Krynicy - Zdroju odbędzie się (12 sierpnia) niezwykłe spotkanie z Kulturą Łemkowską. Dzieci, młodzież dorośli i seniorzy wezmą udział w różnorodnych panelach artystycznych przybliżających dziedzictwo kulturowe regionu.

„Między nami dobrze” jest projektem, mającym wzmocnić poczucie tożsamości i poszerzyć ofertę kulturalną mieszkańcom Gmin Krynica - Zdrój i Muszyna. - „Mam nadzieję, że wydarzenie stanie się pretekstem do międzypokoleniowych rozmów na temat sztuki, kultury i piękna okolicznej przyrody” - mówi Karolina Fortuna z Fundacji Sztuka Teatru, koordynator projektu. - „To działanie swoich” dla swoich - bardzo cenne w tego rodzaju projektach społecznych”
     Na spotkanie wybrano wyjątkowe miejsce - szczyt Góry Parkowej, dzięki czemu mieszkańcy zetkną się ze sztuką w niezwykłej scenerii. Będą mogli odczuć uroki przyrody od stuleci inspirującej polskich i łemkowskich artystów.  Panele, opracowane odpowiednio dla każdej grupy wiekowej, przygotowali specjaliści pochodzenia polskiego i łemkowskiego, mieszkańcy regionu. Teatr Kamishibai dla dzieci, warsztaty plastyczne dla młodzieży, plenerowe czytanie poezji i koncert - to główne atrakcje, które zaplanowano na 12 sierpnia.
   Projekt współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje”. Współorganizatorem jest Biblioteka Publiczna w Krynicy - Zdroju, świętująca 70. lecie istnienia.

 (MK)
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Biblioteka Publiczna Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica