Adam Ziemianin - laureat nagrody ks. prof. B. Kumora.

Adam Ziemianin - laureat nagrody ks. prof. B. Kumora.
Adam Ziemianin, poeta z Muszyny został tegorocznym laureatem nagrody litereckiej im. ks. prof. Bolesława Kumora.  Wśród zgłaszanych publikacji są roczniki, pamiętniki, albumy oraz utwory literackie czy poezja. 

Adam Ziemianin związany jest z Muszyną. Tutaj  spędził  dzieciństwo i lata młodzieńcze. Następnie ukończył Studium Nauczycielskie, a także Uniwersytet Jagielloński – filologia polska. Jako poeta zadebiutował wierszem „Święty Jan z Kasiny Wielkiej”, opublikowanym w 1968 roku na łamach „Życia Literackiego”. Pierwszy tomik jego poezji „Wypogadza się nad naszym domem” ukazał się siedem lat później. Artykuły pisał m.in. do "Echa Krakowa" oraz "Gazety Krakowskiej".  
  Nagroda im. ks. prof. Bolesława Kumora jest cykliczna, a przyznaje ją Kapituła Konkursu na czele z przewodniczącą Mariolą Berdychowską oraz czytelnikami portalu sądeczanin.info. Wyróżnia i promuje najważniejsze dzieła, których tematy związane są z Sądecczyzną i Sądeczanami oraz  autorów wywodzących się z tegoż regionu. Nagrody wręczane są co roku podczas uroczystej gali.

(MK) fot. aut
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica