Między kolorem a muzyką Mariusza Gościńskiego.

Między kolorem a muzyką Mariusza  Gościńskiego.
 Galeria "Vox Humana" w Krynicy – Zdroju zaprosiła w niedzielę (8 października ) na wernisaż prac „Między kolorem a muzyką” Mariusza Gościńskiego – lekarza, ale również muzyka i malarza.

Mariusz Gościński (ur. 1967) urodził się w Krynicy – Zdroju. Związany był z Muszyną (dom rodzinny), Nowym Sączem (liceum), a następnie z Krakowem, gdzie studiował medycynę. Od 20 lat mieszka w Oslo (Norwegia), gdzie pracuje jako lekarz – chirurg. 
   Od ponad 30 lat  jego pasją jest muzyka i malarstwo.  Zainspirowany jest impresjonizmem, ekspresjonizmem, symbolizmem i kubizmem analitycznym.  Początkowo malował farbami olejnymi  na płótnie. Obecnie posługuje się w większości akrylem.  Jego prace prezentowane były na wystawach w Nowym Sączu i  Norwegii. Nie jest związany z żadną grupą artystyczną, chociaż  utrzymuje bliski kontakt z Ryszardem Miłkiem i Jerzym Treitem.
   Podczas wernisażu zgromadzeni wysłuchali recitalu Duetu byAnn czyli Anny Żelasko i Anny Rzeszutko, absolwentek Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Zespół tworzy unikatową jakość brzmienia akordeonu, gitary i wokalu. W programie znalazły się m.in. utwory Seweryna Krajewskiego „Uciekaj moje serce”, Franka Sinatra „Cheek to cheek” i Luisa Amstronga „What a wonderful world”.

(MK) fot. aut

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica