Muszyna - Pijalnią Wód Mineralnych.

Muszyna - Pijalnią Wód Mineralnych.
Amfiteatr Zapopradzie w Muszynie zmienił się (5 – 6 sierpnia) w Pijalnię Wód Mineralnych. Święto promujące walory smakowe wód poprzedziło wystawienie ( 3 sierpnia) na deskach sceny musicalu „Mussina II” , muzycznej opowieść zainspirowanej baśniami i legendami.
 
Święto Wód Mineralnych jest cykliczną imprezą plenerową, promującą walory smakowe wód wydobywanych na terenie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz w pobliskich uzdrowiskach. Każdego roku przyciąga tłumy mieszkańców, turystów i kuracjuszy. W tym było podobnie.
    Tradycyjnie organizatorzy połączyli degustację wód mineralnych z ciekawym programem artystycznym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Koncerty gwiazd przeplatały konkursy i rozmaite artystyczne pokazy. W tegorocznej odsłonie na plenerowej scenie wystąpili Sara Chmiel z zespołem „Łzy”, Andrzej Krzywy z formacją muzyczną „De Mono”, „No Brothers” z Nowego Sącza, a także kabarety Ranczo i Koń Polski i inni... Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali program „Bezpiecznie, zdrowo, kolorowo” Lady Fama Show, dla wszystkich - „Zumbę Party”, pokazy rycerskie w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej „Sarmata” z Sandomierza zaś na zakończenie imprezy – pokaz ogni sztucznych.
    Dwa dni wcześniej, na scenie amfiteatru widzowie obejrzeli drugą część musicalu „Mussina II” , muzyczną opowieść zainspirowaną miejscowymi baśniami i legendami. Widowisko przygotował zespół teatralno - muzyczny „Mussina”. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Izabela Bajorek, za muzykę – Maciej Nieć.
  Na Święto Wód Mineralnych zaprosili Stowarzyszenie „Klucz Muszyński” w Muszynie, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie. 

(MK) fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica