Weekend w Krynicy-Zdroju pełen muzyki za sprawą zespołów: Dżem i IRA oraz Margaret

Weekend w  Krynicy-Zdroju pełen muzyki za sprawą zespołów: Dżem i  IRA oraz  Margaret
Weekend w Krynicy-Zdroju pełen muzyki za sprawą zespołów: Dżem i IRA oraz Margaret.

Muzyka łączy pokolenia. W Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, w piątek zagrał legendarny zespół Dżem, dzień później IRA, a w niedzielę Margaret.

     Dżem działa od 1973 r. Śląska grupa ma grono oddanych fanów, których przekrój wiekowy waha się od lat kilkunastu, aż do kategorii 60+. Koncert zdominowały najbardziej znane utwory, takie jak „Aleja Róż”, „List do M.”, „Paw”, „Wehikuł czasu”, czy „Człowieku co się z tobą dzieje”. Na bis nie mogło zabraknąć „Czerwonego jak cegła”, a koncert zakończył nastrojowy „Sen o Victorii”.
     Rockowe riffy rozbrzmiewały w sobotę pijalni za sprawą IRY. W ciągu ponad 30 lat swojego istnienia zespół nagrał 11 płyt studyjnych, supportował również takich tuzów, jak Aerosmith, czy Def Leppard. „Nie ma takiej siły, która nas rozdzieli” - to pierwsze słowa „Powtarzaj to”, którą radomska grupa rozpoczęła swój koncert. Potem pojawiły się takie hity, jak „Wybacz”, „Ona jest ze snu”, „Nadzieja”, czy „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Nie zabrakło najstarszej piosenki „Zostań tu” i - na bis - „Bierz mnie”.
     W niedzielę wystąpiła Margaret. Artystka rozpoczęła od „Glorious” z ostatniej płyty „Monkey Business”, zabrzmiały również energetyczne „Heartbeat”, „In my cabana”, „Wasted”, „Thank you very much” i „Cool me down”, a także hit Eda Sheerana „Shape of you”. Koncert zakończyło zaproszenie na scenę kilkunastoletniej fanki, która wykonała jeden z utworów Margaret.

Koncertom towarzyszyli półfinaliści Festiwalu Supportów - Ikarus Feel i Para - oraz laureat festiwalowej edycji 2017, zespół Sonbird.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 22 lutego. Na scenie Pijalni Głównej pojawi się Lady Pank, Happysad, Dawid Podsiadło, czy Ania Dąbrowska. W najbliższy piątek 8 lutego zagra Happysad, a dzień później Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. 11 i 12 lutego na dwóch koncertach w Pijalni Głównej wystąpi Dawid Podsiadło.

Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: Especto
Foto: Marcin Maj.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica