Zakończyła się druga edycja Summer English Camp.

Zakończyła się druga edycja Summer English Camp.
Zakończyła się II edycja letnich warsztatów języka angielskiego Summer English Camp. Zajęcia prowadzili amerykańscy  nauczyciele - wolontariusze w ramach programu Fundacji Kościuszkowskiej Teaching English in Poland (TEiP).
 
Summer English Camp w Krynicy - Zdroju jest jednym spośród 7 podobnych obozów języka angielskiego realizowanych w Polsce we współpracy z Fundacja Kościuszkowską. Głównym celem programu Teaching English in Poland jest rozwijanie umiejętności konwersacji w języku angielskim, nabranie pewności podczas rozmowy, a także zapoznanie z różnymi aspektami życia i kultury amerykańskiej. - Bardzo się cieszę, że nawiązana dwa lata temu współpraca z Fundacją Kościuszkowską funkcjonuje tak sprawnie i Gmina po raz drugi mogła zorganizować Summer English Camp w Krynicy-Zdroju - mówi burmistrz Dariusz Reśko. - Obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące planów na przyszłoroczny obóz. Jestem przekonany, że tak niezmiernie pożyteczne zajęcia, dzięki którym usuwamy dysproporcje umiejętności językowych między młodzieżą krynicką, a jej rówieśnikami z dużych miast, zrealizujemy bez przeszkód w roku następnym.
  Podczas zajęć prowadzonych w języku angielskim młodzi ludzie poznawali geografię Stanów Zjednoczonych, zaznajamiali się z różnorodnością kulturową i rasową USA. Porównywali historię, kulturę i obyczajowość obu państw, równocześnie ćwiczyli poprawną wymowę oraz prawidłowość wypowiedzi. Poznawali nowe słownictwo i idiomy, oraz ćwiczyli swoje umiejętności w rozmowach z native speaker’ami. Uczestniczyli też w zajęciach plenerowych w Tyliczu, grali w baseball, ćwiczyli jogę i zabawy w amerykańskie gry.
     Warsztaty prowadzono w krynickim Publicznym Gimnazjum. W zajęciach uczestniczyło 60 uczniów klas 5 i 6 klas szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów.
*****
Summer English Camp realizowany jest przez Gminę Krynicę - Zdrój we współpracy z Fundacją Kościuszkowską, działającą od 1925 roku w Nowym Jorku. Jest to instytucja kulturalno - oświatowa przyznającą stypendia młodzieży i naukowcom z Polski, prowadzi działalność informacyjną i popularyzatorską w zakresie dziejów kultury i nauki polskiej. Realizację Summer English Camp dofinansowała Gmina Krynica-Zdrój.

(MK) fot. UM Krynica - Zdrój 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica