"Wiedeń dla Kiepury" - jedną z atrakcji 52.Festiwalu im. J. Kiepury

"Wiedeń dla Kiepury" - jedną z atrakcji 52.Festiwalu im. J. Kiepury
„Wiedeń dla Kiepury” pełne muzyki i tańca widowisko,   na które złożą przeboje z operetek słynnych wiedeńskich kompozytorów,   to jedna wielu z atrakcji 52. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.  To kulturalne wydarzenie odbędzie się w dniach 11 – 18 sierpnia.
 
W warszawskim Studiu im. A. Osieckiej Polskiego Radia odbyła się konferencja prasowa 52. Festiwalu im. Jana Kiepury.  Ogłoszono na niej  program wydarzenia, które  zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.   Koncerty wieczorne zainauguruje  Piotr Rubik (11 sierpnia),  który przypomni największe przeboje.  Dzień później (12 sierpnia) będzie królowała operetka. Gala „Czardaszem przez operetkę” stanie się hołdem złożonym Marcie Eggerth, w 5.rocznicę Jej śmierci.
  Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”  (13 sierpnia) zaprezentuje  niezwykły program „Kalejdoskop barw Polski”, na który złoży się śpiew i taniec w układach słynnych choreografów.  Spektakl „Cosi fan tutte”, jedna z najsłynniejszych zabawnych oper W. A. Mozarta zostanie w (14 sierpnia) przystawiony przez uzdolnioną wokalnie młodzież. Przedstawienie  wyreżyserował Ryszard Cieśla.
  Najpiękniejsze fragmenty oper w wykonaniu artystów światowych scen,  w tym  słynnej nowojorskiej Metrapolitan Opera  złożą się na koncert "Aria dla Krynicy" (15 sierpnia).   Tego wieczoru, po raz pierwszy w Krynicy wystąpi meksykański tenor Luis Chapa. 
    Tradycją jest, że jeden z wieczornych koncertów poświęcony jest młodym utalentowanym artystom, którzy za chwilę będą oklaskiwani na zagranicznych scenach.  Tak będzie i w tym roku,  a wieczór „Kiepura i co dalej?” (16 sierpnia), wypełniony zostanie  przebojami z oper i operetek.
 Requiem Verdiego zaprezentuje (17 sierpnia) międzynarodowe grono artystów,  podziwianych na scenach świata.  Wykonanie tego jednego z najpiękniejszych dzieł w historii muzyki i niezwykle wzruszającego, kompozytora uznanego za króla opery, poświęcone zostanie pamięci Bogusława Kaczyńskiego.  
  A na finał (18 sierpnia) -  koncert galowy  „Wiedeń dla Kiepury”. Austriaccy artyści zaprezentują operetkowe show, pełne muzyki, śpiewu i tańca.
    Osiem wieczornych koncertów, to tylko część atrakcji tegorocznego festiwalu, współfinansowanego z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy: Centrum Kultury i Gmina Krynica-Zdrój. 
 Udział w konferencji  wzięli Dariusz Reśko burmistrz Krynicy-Zdroju,  Wojciech Król dyrektor CK,  rada programowa w składzie:  Elżbieta Gładysz (przewodnicząca), prof Ryszard Karczkowski, prof. Stanisław Krawczyński, Przemysław Firek i Łukasz Lech. 

Żródło: informacja prasowa 52. Festiwalu im. J. Kiepury

 
 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica