Dobre Bo Zdrowe : Kaczka z jabłkami na wielkanocnym stole

Dobre Bo Zdrowe : Kaczka z jabłkami na wielkanocnym stole


Dobre Bo Zdrowe : Kaczka z jabłkami na wielkanocnym stole

Wielkanoc to czas radosnych chwil spędzonych z bliskimi. Na rodzinne spotkania przygotowujemy tradycyjne świąteczne dania i wykwintne potrawy. Pieczona Kaczka Zagrodowa z jabłkami to idealny pomysł na świąteczny obiad. Podkreśli uroczysty charakter posiłku i zyska uznanie dzięki niebanalnemu połączeniem smaków.


Podczas Świąt rozkoszujemy się wieloma klasycznymi przysmakami – żurkiem, mazurkami i babkami. Na danie główne warto przygotować danie przełamujące schematy, pyszne i zdrowe. Polska Kaczka Zagrodowa to najwyższej jakości mięso, które zachwyca wyrazistym smakiem, a przy tym ma wiele składników odżywczych i witamin.

Z nadzieniem w postaci rozpływających się w ustach, słodko-kwaskowych jabłek i w towarzystwie aromatycznych ziół, kaczka będzie wspaniałym daniem głównym podczas tegorocznej Wielkanocy. Wystarczy sięgnąć do prostego przepisu, by przygotować prawdziwą ucztę przy świątecznym stole z wyśmienitą kaczką w roli głównej.

Kaczka marynowana w nalewce majerankowej, pieczona z jabłkami

Składniki:

• 2-3 łyżki majeranku oraz do nacierania
• łyżeczka cukru
• Kaczka Zagrodowa
• 4 duże jabłka
• 200 ml wódki
• sól, pieprz

Sposób przygotowania:

Majeranek i cukier zalać wódką, odstawić na minimum 12 godzin. Następnie umytą i osuszoną Kaczkę Zagrodową zalać nalewką, wcierając dodatkowo trochę majeranku. Marynować minimum 6 godzin, obracając kaczkę, co godzinę. Następnie wyciągnąć z marynaty, natrzeć solą i pieprzem (również wewnątrz), przełożyć do naczynia żaroodpornego. Jabłka pokroić w ćwiartki, nadziać nimi kaczkę, jeśli zostaną jakieś kawałki, obłożyć kaczkę w naczyniu. Naczynie przykryć folią aluminiową i wstawić do piekarnika. Piec 2 godziny w 190 st. C, przy czym po pierwszej godzinie ściągnąć folię by kaczka ładnie się zrumieniła i polać wytworzonymi sokami. Po upieczeniu odstawić na chwilę, po czym podzielić na porcje i podawać, np. z tłuczonymi ziemniakami lub kaszą gryczaną niepaloną.

Opracował : Planeta Kobiet ( Ilona Adamska I.D.Media )


22 kwietnia o godz. 16.00, dzięki uprzejmości i pomocy Proboszcza Księdza Kanonika Stanisława Sudoła oraz zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji mieszkańcy Krakowa spotkają się na Emausie na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Norbertanek.WIELGANOC PO KRAKOWSKU ,poleca MTV24.TV22 kwietnia o godz. 16.00, dzięki uprzejmości i pomocy Proboszcza Księdza Kanonika Stanisława Sudoła oraz zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji mieszkańcy Krakowa spotkają się na Emausie na dziedzińcu Klasztoru Sióstr Norbertanek, by wspólnie obejrzeć prapremierę przedstawienia "Wielgånoc po krakosku", które napisał nieoceniony pasjonat i znawca gådki krakoskiej, naszej regionalnej kultury, tradycji i historii, Zbigniew S. Grzyb. Po przedstawieniu odbędzie się koncert muzyczny, a w trakcie całego wydarzenia prowadzący spotkanie oraz ich goście, artyści, pisarze, dziennikarze i historycy będą opowiadać o kulturze i tradycji Świąt Wielkiej Nocy w Krakowie i na Zwierzyńcu.W przestawieniu udział wezmą:


„Gawędziarze i Śpiewacy” z Grębynic oraz uczniowie z 2 grup teatralnych ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Radziemicach oraz grup teatralnych przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach pod opieką Katarzyny Duch i Elżbiety Zagórskiej i Olek Makino Kobyliński.

Całość poprowadzą: Katarzyna Siwiec, Andrzej Kozioł i Michał Kozioł.

Wydarzenie wspierają: Urząd Miasta Krakowa, Biblioteka Kraków, miesięcznik „Kraków” i Rada VII Dzielnicy Krakowa Zwierzyńca.

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie "Bene Tibi", Rada VII Dzielnicy Krakowa - Zwierzyńca, Zbigniew S. Grzyb i Jarek Sokół.

Hej dziś na Emausa, gościniec nas prowadzi
Witajcie Kochani, witajcie kochani
i bądźcie nam tu radzi
Bo tu na Emausie, to jest szeroka brama,
Kto idzie, kto jedzie, kto idzie, kto jedzie
to otwiera się sama
Bo dzisiaj w dniu odpustu, piosenką Was witamy
Będą przedstawienia i będą przyśpiewki
Które Wam zaśpiewamy
I będziemy wam grali i sztuki wystawiali
O naszej kulturze i naszej tradycji
Będziemy przedstawidlali
Serdecznie was witamy, niziutko się kłaniamy
Do wspólnej zabawy, do wspólnej zabawy
Gorąco zapraszamy...Zbigniew S. GrzybMateriał organizatora  dla telewizji  MTV24.TV
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica