DOBRE BO ZDROWE:Wine Dominio de Punctum, "Finca Fabian" Tempranillo - konkurs dla widzów MTV24.TV

DOBRE BO ZDROWE:Wine Dominio de Punctum, "Finca Fabian" Tempranillo - konkurs dla widzów MTV24.TV
Wine Dominio de Punctum, "Finca Fabian" Tempranillo w DOBRE BO ZDROWE MTV24.TV

Kolor
Wino ma kolor ciemnej wiśni z fioletowymi refleksami.

Smak
Wino ma jasny smak z nutami dojrzałych jagód, przyjemną słodyczą, dobrze zrównoważonymi, zaokrąglonymi taninami i soczystą kwasowością owoców.

Aromat
Bogaty, przyjemny aromat wina pokazuje nuty wiśni oraz dojrzałych czerwonych i czarnych owoców.

Gastronomia
Wino dobrze komponuje się z różnorodnymi mięsami i daniami na gorące mięso, deserami i owocami.

Interesujące fakty
Wino organiczne lub inaczej wino biologiczne. Pojęcie to odnosi się raczej do sposobu uprawy winorośli niż do produkcji czy samego wina. Metoda produkcji wina „organicznego” nie różni się bowiem niczym od metody produkcji wina nazwijmy to „tradycyjnego”. O co więc chodzi z tym winem organicznym? Otóż uprawa winorośli jak każdej innej rośliny uprawnej podlega określonym regułom i zasadom. W skrócie mówiąc najpierw się winorośl sadzi, potem pielęgnuje, chroni przed chorobami i szkodnikami a następnie zbiera owoce swojej pracy. Różnica w uprawie metodą biologiczną polega w głównej mierze na tym, że winogrodnik nie stosuje w tym procesie środków chemicznych do ochrony przed chorobami, grzybami, pleśniami i szkodnikami. Zamiast chemii używa metod nazywanych konwencjonalnymi. Organiczna uprawa winorośli zakłada zakaz stosowania wszelkich środków chemicznych. Cechuje ją szczególny szacunek do ziemi. Zgodnie z zasadami takiej uprawy w winnicy powinny być stosowane środki pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego (organicznego). Aby przekształcić zwykłą winnicę w winnicę biologiczną potrzeba co najmniej 3 lata. Uprawa taka jest ściśle kontrolowana przez niezależne organizacje. Z czym jeszcze wiąże się uprawa biologiczna? Niewątpliwie z dodatkowymi kosztami. Zwykle winogrona zbierane są ręcznie i podlegają dodatkowej selekcji. Ograniczona jest również wydajność winnicy. Zazwyczaj przekłada się to bezpośrednio na finalną cenę wyprodukowanego wina.

A już  zapraszamy na konkurs  do wygrania zestaw upominkowy pod hasłem #zostanwdomu  polecamy tylko zdrowe wina , i pamiętamy o umarkowanym spożywaniu . Zakaz spożywania poniżej 18 roku życia.
W zestawie  najnowszy trzy płytowy album Mietka Jureckiego "Boża Krówka" wraz butelką omawianego wina w "DOBRE BO ZDROWE"

Jak wylosować nagrodę ?

Wystarczy odpowiedzieć  na  2 proste pytania  , odpowiedź przesłać na adres mailowy . Upominek zostanie dostarczony przez www.comfortrent.com.pl  Odpowiedzi wysyłamy do dnia 23.04.na adres: malopolskietv@interia.pl  , życyzmy powodzenia w losowaniu . Fundator nagród WINE GARAGE (Kraków )

Pytania konkursowe :
1. Prosimy podać adres siedziby  WINE GARAGE
2. Prosimy wymienić minimum trzy tytuły uworów MIETKA JURECKIEGO  z jego 45 letniej działalności artystycznej.

ŻYCZYMY POWODZENIA  I SMACZNEJ DEGUSTACJI

Opracował : MTV24.TV (2020)
Współpraca:  www.comfortrent.com.pl  & WINE GARAGE


Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica