Krynica. Polonijni sportowcy będą rywalizować w sportach zimowych.

Krynica. Polonijni sportowcy będą rywalizować w sportach zimowych.
Burmistrz Krynicy-Zdroju podpisał (5 grudnia) w Krakowie umowę ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” na organizację XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.
 
Igrzyska rozpoczną się 25 lutego i potrwają do 1 marca. Zawody sportowe rozgrywane zostaną w 9 dyscyplinach sportowych: biegi narciarskie, hokej, narciarstwo alpejskie, nordic walking, wielobój łyżwiarski, short track, snowboard, turniej rodzinny, igrzyska retro. - Dla Krynicy- Zdroju i jej mieszkańców organizacja XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych jest symboliczna, ponieważ odbędzie się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zimowa olimpiada łącząca polskich sportowców z całego świata będzie dobrym sposobem na inaugurację obchodów tej rocznicy – mówi Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska. W Igrzyskach wystartuje kilkaset sportowców o polskich korzeniach, na stałe mieszkających poza granicami kraju. -     Najlepsza jest rekomendacja osób, które już nas odwiedziły, więc zapraszam na piękny tydzień polonijny do Krynicy - dodaje Dariusz Reśko.
   Światowe Igrzyska Polonijne, to kolejne po Forum Ekonomicznym, Festiwalu Biegowym i konkursach Miss wydarzenie budujące pozytywny wizerunek Krynicy-Zdroju. Dzięki temu sportowemu wydarzeniu zimowy sezon turystyczny wydłuży się o tydzień, co przełoży się na większy ruch nie tylko w branży hotelarsko-gastronomicznej. Ceremonię otwarcia i zamknięcia imprezy transmitowana będzie przez TVP Polonia.

Oprac. (MK) fot. UM Krynica-Zdrój.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica