Muszyna. Mineralne pokonały Pałac Bydgoszcz. 3 : 0

Siatkarki Banku BPS Muszynianka Fakro pokonały wczoraj (25 listopada) na własnym boisku zespół Pałacu Bydgoszcz 3:0. (25:23, 25:17, 25:12). Podopieczne Bogdana Serwińskiego - po trzech porażkach z rzędu - odniosły zasłużone zwycięstwo. Tylko w pierwszym secie bydgoszczanki prowadziły wyrównaną walkę z Mineralnymi.

Po pierwszym gwizdku górą były bydgoszczanki. Wkrótce jednak siatkarki z Muszyny wyrównały 7 : 7. , by przed pierwszą przerwą techniczną mieć przewagę jednego punktu. Następnie trwała wyrównana i zaciekła walka, aż do końca pierwszego seta. Podopieczne Bogdana Serwińskiego ostatecznie wygrały to starcie - 25 : 23. Druga część spotkania rozpoczęła się remisem. Następnie wynik zmienił się, bo na prowadzenie wyszły siatkarki z Muszyny (8 : 3). Chwilę po przerwie technicznej zespół Bank BPS Muszynianka Fakro miał przewagę tylko jednego punktu. (9 : 8). Jednak Muszynianki do końca tego seta zwiększyły ją i ostatecznie wygrały  - 25 : 17. Równie pewnie Mineralne zwycięzyły ostatnią część spotkania - 25:12. - „Ostatnio mieliśmy trudne mecze, w dodatku przegrane. Dlatego jest to dla nas bardzo ważne i cenne zwycięstwo. - mówił po meczu na konferencji prasowej Bogdan Serwiński, trener Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Natomiast Rafał Gąsior, trener, Pałac Bydgoszcz przyznał - "Szkoda trochę pierwszego seta, bo może ten mecz potoczyłby się dla nas inaczej. Dzisiejszy przeciwnik grał bardzo dobrze".
     Kolejne spotkanie, tym razem z serii CEV 2013 Volleyball Champions League siatkarki z Muszyny rozegrają u siebie 11 grudnia z Dinamo Moscow.