"Dwójka" otrzymała imię Polskich Olimpijczyków.

"Dwójka" otrzymała imię Polskich Olimpijczyków.
Szkole Podstawowej Nr 2. uroczyście nadano imię Polskich Olimpijczyków. Wcześniej z tej okazji w kościele odbyła się msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Władysława Bobowskiego w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników, uczniów oraz ich rodziców.
 
   - „Wiosną 2010 roku skierowano pismo do Rady Miasta w sprawie nadania imienia szkole. Od wielu bowiem dziesięcioleci w Krynicy sport jest bardzo ważną formą aktywności. Uczniowie biorą udział w licznych zawodach sportowych, zajmując czołowe miejsca. Klasy sportowe cieszą się niezwykłą popularnością. - mówił Jarosław Worhacz, dyrektor placówki. Nadania imienia szkole pogratulował m.in. burmistrz Dariusz Reśko - „Pamiętajcie, że jesteście Polakami i pochodzicie z Krynicy. Pamiętajcie szanować wartości, które w sporcie są ważnie. Sport kształtuje pozytywne postawy, uczy odpowiedzialności, systematyczności, poszanowania przepisów i drugiego człowieka, postępowania zgodnie z zasadą fair play. Ale laury można zdobywać nie tylko w sporcie”. 
     Podczas uroczystości szkoła otrzymała sztandar, zaprojektowany przez Monikę Majoch, który od tej pory stał się najważniejszym jej symbolem. Odbyło się również ślubowanie uczniów na sztandar. Ślubowali oni służyć Ojczyźnie, rzetelną nauką, pracą i wzorowym zachowaniem. Dbać o dobre imię szkoły oraz szanować nauczycieli i wychowawców. Godnie reprezentować szkołę wszystkimi swoimi umiejętnościami. Odśpiewano też hymn szkoły (sł Agnieszka Jabłońska, muz. Jerzy Repel).
     W nadaniu szkole imienia uczestniczyli radni Sejmiku Małopolskiego, Rady Powiatu, i Rady Miasta, goście z kuratorium, nauczyciele i uczniowie placówki, a także przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego, kościoła, wybitni sportowcy oraz poczty sztandarowe szkół z terenu miasta i gminy.

Małgorzata Kareńska 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica