Małgorzata Cebula z Zabrzeży - Jagną 2014.

 Małgorzata Cebula z Zabrzeży - Jagną 2014.
Małgorzata Cebula, góralka z gminy Łącko zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie „Jagna 2014”. Została w ten sposób pierwszą ambasadorkę polskich terenów wiejskich. I edycja wyborów odbyła się w Żywym Skansenie w Nagawkach (woj. łódzkie).

24. letnia Małgorzata Cebula z Zabrzeży przez rok będzie twarzą „polskiej tradycji” . Pojedzie m.in. na Targi Tradycji do Brukseli promować, to co polskie. Nosi już tytuł Najśwarniejsyj Górolecki Białych Górali, a więc z rejonu Łącka, Kamienicy i Starego Sącza. Zdobyła go w lipcu br. podczas wielkiej góralskiej imprezy w Białym Dunajcu.
   Konkurs „Jagna 2014” (19 września) organizowano po raz pierwszy. Jego założeniem jest wybranie najciekawszej kandydatki, spośród dziewcząt oraz pań, które kultywują tradycje regionalne. W sumie wystartowało 12 kandydatek z różnych stron kraju. „Jagny” wybrano w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza 16 - 28 lat dla dziewczyn rozpoczynających swoją przygodę z polskimi tradycjami oraz 28+ , które już je kultywują. Każda z nich miała szansę zaprezentowania tego, co robi na co dzień tj. wypiekiem chleba, rękodziełem artystycznym czy tańcem w zespole ludowym

Małgorzata Kareńska fot. Studio Biały Kamień.pl


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz,

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica