„Święta Wojna”. Stawką - leczenie Sławka chorego na białaczkę

"Święta Wojna". Stawką - leczenie Sławka chorego na białaczkę
25 i 26 listopada odbędzie się „Święta Wojna!” Międzyszkolny turniej piłki siatkowej rozegrany zostanie dla Sławka Dąbrowskiego z Klęczan, ucznia Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych, chorego na białaczkę. 

„Święta Wojna” łączy rozgrywki piłki siatkowej szkół ponadgimnazjalnych i akcję charytatywną. Tym razem stawką, o którą będzie się toczyć turniej jest leczenie 18. letniego Sławka Dąbrowskiego z Klęczan, chorego na białaczkę. Jest on uczniem Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych w Nowym Sączu. Niestety, ze względu na chorobę musiał przerwać naukę.  W tym roku  turniej organizują wolontariusze, działający w projekcie "Działam, bo lubię!". Jak piszą -"Chcemy pomóc spełnić najważniejsze z marzeń Sławka - wygranie z chorobą. Dzięki Waszemu wsparciu może to się udać!"
   „Świętą Wojnę” rozpoczęto w 2012 roku, rozgrywając turniej - z dedykacją dla chorej Teresy Kiklicy - pomiędzy reprezentacjami chłopców, dziewcząt oraz nauczycieli z I i II LO w Nowym Sączu. Rok później impreza miała charakter międzyszkolny, a partnerem przedsięwzięcia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. W II edycji uczniowie i nauczyciele grali dla Pawła Orzechowskiego.
Więcej o Sławku tutaj: www.sc.org.pl/projekty/naratunek/slawek_dabrowski
 

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica