Dotychczasowe działania KaOSG w związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej.

Dotychczasowe działania KaOSG w związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej.
W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID – 19, od 15 marca br. na granicy polsko – słowackiej tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną.

Przez całą dobę funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej dokonują kontroli osób wjeżdżających do Polski.

W województwie małopolskim ruch dla pojazdów osobowych i ciężarowych odbywa się jedynie przez czynne drogowe przejście graniczne w Chyżnem, na którym została przywrócona kontrola graniczna. Nie jest możliwe przekroczenie granicy państwowej w żadnym innym miejscu na odcinku granicy polsko-słowackiej w Małopolsce.

W trakcie minionego tygodnia w drogowym przejściu granicznym Chyżne – Trstena odprawionych zostało:
- 4 227 środków transportu (4133 samochody ciężarowe oraz 94 samochody osobowe),
- 4 404 osoby.

Natomiast w kolejowym przejściu granicznym Muszyna – Plavec, gdzie odprawiane są tylko pociągi towarowe, odprawionych zostało 18 pociągów i 34 osoby (członkowie załogi).

Działania Straży Granicznej na granicy RP wspierali i wspierają również funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, żołnierze Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz służby medyczno-sanitarne.

Dodatkowo funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG, przy współpracy z innymi służbami, zabezpieczają polsko-słowacki odcinek granicy państwowej na terenie województwa małopolskiego, pełniąc wspólną służbę w kilkunastu patrolach. Nie odnotowano prób przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

W związku z zaistniałą sytuacją nieczynne są do odwołania punkty handlowe w Leluchowie, rozlokowane tuż przy granicy ze Słowacją.

Zdjęcia wykonane 22 marca 2020 r, w godzinach południowych na zamkniętych do odwołania przejściach granicznych polsko-słowackich w miejscach: Żegiestów-Sulin / kładka rowerowa/, Leluchów, Muszynka. Pełnią na nich służbę całodobowo funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Źródło: Rzecznik Prasowy Służby Granicznej
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica