Dyskusja o przeciwdziałaniu przemocy i udzielaniu pomocy.

Dyskusja o przeciwdziałaniu przemocy i udzielaniu pomocy.
Policjanci przypominają podstawowe wiadomości o przeciwdziałaniu przemocy i udzielaniu pomocy osobom dotkniętych tym zjawiskiem. Debata na ten temat odbyła się w Krynicy – Zdroju.

Wczoraj (25 listopada) zainaugurowano debatę społeczna poświęconą „Procedurze Niebieskiej Karty”, a także profilaktyce agresji i przemocy w szkole. Przede wszystkim omówiono działania Policji w przypadkach zasadnego podejrzenia zaistnienia przemocy w rodzinie, wśród dzieci i młodzieży oraz cyberprzemocy. Zwrócono uwagę na symptomy świadczące o stosowaniu agresji wobec najmłodszych oraz wskazano sposoby rozwiązywania problemów. Mówiono o procedurach postępowania nauczycieli i metodach współpracy z Policją, w sytuacjach związanych ze zjawiskami agresji i przemocy w szkole.
    Zapoznano się również z zadaniami i działaniami podejmowanymi przez zespoły interdyscyplinarne oraz grupy robocze w zakresie pomocy osobom dotkniętym takimi negatywnymi zjawiskami.
W debacie uczestniczyli min. radni, kuratorzy zawodowi i społecznych, nauczycieli, pedagodzy, a także przedstawiciele opieki społecznej. Organizatorami spotkania byli Ośrodek Pomocy Społecznej i kom. Andrzej Stach, komendant Komisariatu Policji w Krynicy – Zdroju.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sacz.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sacz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica