IV Nowosądecki Pokłon Trzech Króli – tradycją miasta.

IV Nowosądecki Pokłon Trzech Króli – tradycją miasta.
Po raz czwarty, we czwartek 6 stycznia mieszkańcy Nowego Sącza wezmą udział w Pokłonie Trzech Króli. Tradycyjnie uczestnicy otrzymają korony, a także śpiewniki z kolędami i pastorałkami.

Orszak Trzech Króli w Nowym Sączu wyruszy z ulicy Gwardyjskiej o wpół do jedenastej. Przemaszeruje ulicą Lwowską, zatrzymując się obok ulicy Zakościelnej. Tutaj będzie pierwsza stacja i „Przesłanie Proroka”. Dalej skieruje się do Rynku. Po drodze zatrzyma się pod balkonem Galerii Marii Ritter. Tutaj pojawi się Król Herod i zostanie odegrana tradycyjna scena z Mędrcami podążającymi do Betlejem. Następnie przy śpiewie kolęd i pastorałek, przejdzie pod ratusz. Tu będzie żywa szopka, a Trzej Królowie złożą pokłon i dary Jezusowi. Orszak młodzieży dołączy do głównego w okolicy ulicy Jagiellońskiej. Wyruszy po mszy św. odprawionej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Pokłon Trzech Króli nie mógłby się odbyć bez koron i strojów, których przygotowaniem zajmuje się Pałac Młodzieży. - "Zajęliśmy się stroną plastyczną. Poświęcamy dużo czasu na przygotowanie strojów dla bohaterów pochodu - Trzech Króli, Heroda i osób towarzyszących" - wyjaśnia Milenia Małecka - Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.- "Co roku poszerzamy bazę o nowe kostiumy. Obecnie przygotowujemy nowe stroje dla Świętej Rodziny, również korony wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zachwycają wyglądem”.
   O szczegółach Orszaku Trzech Króli w Nowym Sączu poinformowali: pomysłodawczyni wydarzenia - Bożena Jawor, przewodnicząca Rady Miasta, Barbara Porzucek, reżyser Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli, a także Milenia Małecka-Rogal, współorganizator i dyrektor Pałacu Młodzieży.

oprac. Małgorzata Kareńska fot. ilustracyjne.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica