Jan Golonka: "Muszyna ma swoje pięć minut".

Jan Golonka: "Muszyna ma swoje pięć minut".
Władze starostwa nowosądeckiego i dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu spotkały się z radnymi Muszyny. Tematem dyskusji były wspólne inwestycje drogowe na terenie Miasta i Gminy.

Podczas spotkania radni gminni zwracali uwagę na przedsięwzięcia inwestycyjne, które dla mieszkańców są bardzo ważne. Dotyczy to między innymi doraźnego remontu mostu przy ul. Kościuszki oraz budowy nowego w ciągu tej drogi. - „W ubiegłym roku w Muszynie został odbudowany most w Muszyna – Złockie” – mówił Adam Czerwiński, dyrektor PZD - „Wyremontowaliśmy także drogę powiatową Muszyna – Leluchów i wyremontowaliśmy most w Jastrzębiku. Wszystkie te prace zostały dofinansowane w ramach usuwania skutków powodzi i kosztowały ponad cztery miliony złotych”. 
  W poprzednich latach w gminie Muszyna przeprowadzono sporo inwestycji z udziałem Powiatu Nowosądeckiego - „Chcieliśmy zobaczyć w terenie, jakie są najpilniejsze potrzeby inwestycyjne” – powiedział Jan Golonka, starosta nowosądecki dodając –Robimy obecnie dokumentację na remont mostu. Z wstępnych wyliczeń wynika, że ma on kosztować około 20 milionów złotych. Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać na te prace środki zewnętrzne”. Starosta przypomniał, że przez ostatnie lata na budowę i remonty mostów oraz dróg powiatowych przebiegających przez gminę Muszyna wydano miliony złotych. - „Bardzo ważna jest współpraca z władzami lokalnymi. Jesteśmy z niej zadowoleni. Wiem, że mieszkańcy oczekują szybkich inwestycji, ale trzeba też pamiętać, że wiele już zrobiliśmy. Lista potrzeb jest coraz krótsza. Muszyna ma teraz swoje pięć minut, szybko się rozwija. Chcemy ten rozwój wspierać w miarę naszych możliwości”. - dodał starosta.
 
Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowosądeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica