Kamianna: Przewodnicy kolędowali i łamali się opłatkiem

Kamianna: Przewodnicy kolędowali i łamali się opłatkiem
Jak co roku, od ponad 30 lat (12 stycznia) w Kamiannej spotkali na noworocznym opłatku się przewodnicy beskidzcy. Tradycję tę rozpoczął ks. Henryk Ostach, obecnie kontynuują ją Emilia i Jacek Nowakowie, jego następcy na Miodowym Królestwie.

Noworoczne spotkanie opłatkowe rozpoczęła msza św w parafialnym kościółku pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, którą celebrował ks prałat z Gromnika - Andrzej Jedynak, kapelan przewodników. Towarzyszyli mu: ks Piotr Bartnik z Górzanki koło Sanoka oraz ks. Grzegorz Sowa, proboszcz Kamiannej.
   Następnie w pasiecznej kawiarni przewodnicy łamali się opłatkiem, składali sobie noworoczne życzenia i wspólnie kolędowali. Serca, życzliwości oraz szczerych życzeń było co nie miara. Nie zabrakło też wyśmienitego poczęstunku, ciasta, bigosu oraz kiełbasek z rożna. Opłatkowe biesiadowanie przewodników uświetniły dzieci z Polan, Piorunki i Berestu. Pod kierunkiem Mariusza Kłapacza zaprezentowały historię narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda, którą zakończyły słowami - „Bóg wam zapłać goście, żeście nas słuchali i nami razem dzieciątku cześć oddali. Niechaj ta dziecina w sercach waszych gości i będzie źródłem szczęścia, pokoju i radości. A gdy ktoś z was wspomni te pieśni pastusze, niech mu w sercu wzniecą moc najmilszych wzruszeń”.

Małgorzata Kareńska

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica