KGHM Polska Miedź S.A. firmą roku!

KGHM Polska Miedź S.A. firmą roku!
Podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu została wręczona Nagroda w kategorii Firma Roku. Laureatem Nagrody została KGHM Polska Miedź S.A.

Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin wygłaszając laudację określił KGHM jako perłę polskiej gospodarki przypominając o tym, że firma ta działa na trzech kontynentach. „Ale nie jest przypadkiem, że właśnie tutaj na Dolnym Śląsku firma ta otrzymała nagrodę” – podkreślił Wicepremier.

Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. odbierając Nagrodę zauważył, że za sukcesem firmy stoi 34 000 pracowników KGHM, to jest ich Nagroda. „Bardzo się cieszę, że odbieramy tę nagrodę właśnie tutaj na Dolnym Śląsku” mówił Prezes Zarządu firmy – laureata.

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Posiada zakłady produkcyjne w Polsce i na świecie, w tym w Ameryce Północnej i Południowej. Kontrolowane przez KGHM światowe zasoby rudy miedzi – gwarantują firmie miano lidera przemysłu wydobywczego. Spółka jest również globalnym championem w produkcji srebra. Łącznie zatrudnia ponad 34 tys. osób.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum Ekonomicznego
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica