Kortez zagrał koncert w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju

Kortez   zagrał koncert w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju
Ponad 1300 sprzedanych biletów, wszystkie miejsca siedzące zajęte. Po kilkumiesięcznej przerwie 1 sierpnia, fani mogli znowu zobaczyć i usłyszeć Korteza na koncercie w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

Na program koncertu złożyły się piosenki pochodzące z płyt: “Bumerang”, “Mój dom”, a także z wydawnictw uzupełniających dyskografie.

Na scenie towarzyszył mu zespół w składzie: Jacek Lachowicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Robert Kretzschmar.

To początek koncertów Korteza w miesiącu sierpniu, bowiem ma ich zaplanowanych mnóstwo. Aż 15 odbędzie się w ramach Holiday Tour i głównie obejmować będzie letnie amfiteatry. Letnie koncerty promować będzie nowa piosenka zatytułowana “Doskonały dzień”.

***
Kortez, Łukasz Federkiewicz (ur. 24 czerwca 1989 w Krośnie) – muzyk, kompozytor, wokalista, gitarzysta, pianista i puzonista.
W szkole muzycznej w Krośnie uczył się grać na fortepianie i puzonie a następnie zaczął naukę gry na gitarze.
W kwietniu 2014 podpisał kontrakt płytowy i rozpoczął pracę z producentem i muzykiem Olkiem Świerkotem. Powstające utwory zostały zaprezentowane w styczniu 2015 kilku dziennikarzom, wśród nich Piotrowi Stelmachowi, który w radiowej „Trójce” zaczął grać utwór „Zostań”.
W marcu 2015 wydał pierwszą EP-kę pt. Jazzboy Session EP, na której umieścił piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co myślisz?”. Na Listę Przebojów „Trójki” dostały się utwory: „Zostań” i „Od dawna już wiem”, które przez wiele miesięcy znajdowały się w czołówce zestawienia. 25 września 2015 wydał debiutancki album studyjny pt. Bumerang, wydany przez Jazzboy Records. 3 listopada 2017 wydał drugi album pt. Mój dom, natomiast 16 stycznia 2018 – mini album pt. Dobry moment, będący uzupełnieniem drugiej płyty.
W 2018 wraz z Dawidem Podsiadło i Krzysztofem Zalewskim nagrał singel „Początek”.  14 czerwca 2019 wystąpił na 56. KFPP w Opolu, podczas koncertu „Od Opola do Opola”.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica