KTH Krynica zdobyło srebrny medal w turnieju hokejowym w Łodzi

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. KTH Krynica zagrało w turnieju finałowym Mistrzostw Polski II ligi PZHL, który odbył się w Łodzi.

W turnieju zorganizowanym przez Łódzki Klub Hokejowy i Polski Związek Hokeja na Lodzie wzięło udział sześć drużyn, które po sezonie zasadniczym uzyskały prawo awansu z poszczególnych grup II ligi PZHL tj.

- cztery drużyny z grupy południowej:
Sigma Katowice, KTH Krynica, KS Hockey Team Oświęcim, KH Gazda Team Nowy Targ

- dwie drużyny z grupy północnej:
ŁKH Łódź, BKS Bydgoszcz

KH KTH do turnieju finałowego zakwalifikowało się z czwartej pozycji w Grupie Południowej i kończy sezon jako wicemistrz 2 Ligi.

W zakończonym w niedzielę turnieju finałowym KH KTH zajęło drugie miejsce zdobywając srebrny medal. W decydującym meczu ulegli Hockey Team Oświęcim 3-5.

Liderem punktacji kanadyjskiej został kryniczanin Tomasz Bulanda. Najwięcej bramek w zawodach finałowych - 9 - zdobył zawodnik ŁKH Łódź Vaclav Riha.