Muszyna. Akcja poboru krwi nabiera rozmachu

Muszyna. Akcja poboru krwi nabiera rozmachu
W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego (4 marca) zorganizowano akcję poboru krwi, której pomysłodawcą jest Jerzy Majka, przewodniczący Rady Miasta Muszyna, a organizatorem - Jan Golba, burmistrz uzdrowiska. 

Pobór krwi przeprowadziły pielęgniarki z Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Nowego Sącza.  - „Uczestniczyłem w jednej z akcji w Krynicy i postanowiłem ten pomysł przeszczepić na muszyński grunt. Zaaranżowałem tę kampanię, aby ludzie mogli się podzielić tym bezcennym lekiem. Ktoś mądry powiedział, że kto ratuje życie ludzkie - ratuje cały świat. Krew jest jedynym lekiem, którego nie da się wytworzyć syntetycznie. Nie da się go sprzedać, a jedynie podarować. Pierwsza akcja odbyła się w lipcu ub. roku. Zebraliśmy wtedy 17 litrów tego bezcennego leku. W drugiej - w listopadzie już 24. 5 litra krwi. - powiedział radny Jerzy Majka, który jako pierwszy oddał krew.
     Partycja Furca wyznała, że do oddania krwi skłoniła ją sytuacja życiowa. - "Kiedyś sama potrzebowałam tego bezcennego daru. Chcę się zrewanżować komuś, kto być może - tak ja kiedyś - teraz potrzebuje. Jestem bardzo zadowolona, że mamy w Muszynie punkt oddawania krwi i nie trzeba jeździć aż do Nowego Sącza".  Następna akcja poboru krwi odbędzie się 27 maja w Krynicy - Zdroju. 

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica