Na trasie Muszyna-Krynica jeździł pociąg retro

Na trasie Muszyna-Krynica jeździł pociąg retro
W ramach V Edycji Projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej, został uruchomiony pociąg retro złożony z zabytkowej lokomotywy parowej oraz wagonów retro, który kursował na trasie kolejowej między Nowym Sączem, Muszyną a Krynicą. Jest to pierwszy w tym roku przejazd pociągu z historycznymi wagonami po tej trasie.

Skład tego pociągu to przede wszystkim zabytkowa lokomotywa parowa wybudowana w 1946 r. Jako ciekawostkę można dodać, że jest to jedna z dwóch lokomotyw w Polsce, która została zachowana na cele muzealne i jest eksploatowana właśnie przy takich okazjonalnych pociągach jak dzisiaj. Pociąg retro to także wagony. Były tu wagony z lat 1920 – 1963 r., wagony z drewnianymi ławkami i były też wagony późniejsze, konstrukcji powojennej. Większość osób podróżowała takimi wagonami w latach 70-tych, czy też 80-tych i z pewnością je pamięta.

Dodatkową atrakcją tego przejazdu był między innymi udział zespołów muzycznych, które wykonywały występy na wybranych stacjach. Był to także kiermasz dań kuchni regionalnej, stoiska z wyrobami regionalnymi, no i zwiedzanie atrakcji Muszyny i Krynicy.

W ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej w tym roku zorganizujemy 28 takich przejazdów pociągów zabytkowych. Będą to trasy między innymi z Chabówki do Zakopanego, do Krynicy, do Muszyny, na trasie Chabówka-Nowy Sącz, z Chabówki przez Kalwarię Zebrzydowską do Wadowic oraz do Andrychowa. Wszystkich zapraszamy. Wszystkie informacje przejazdów są organizowane przez Województwo Małopolskie, PKP Cargo, Towarzystwo Miłośników Kolei można znaleźć w Internecie, na stronie internetowej - www.kolejegalicyjskie.pl” – powiedział Łukasz Wideł – Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.


Andrzej Gulewicz  MTV24

 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica