Nawojowa. Pobiegli po nowy dom dla chorego Kubusia.

Nawojowa. Pobiegli po nowy dom dla chorego Kubusia.
W Nawojowej wystartował ( 11 czerwca) charytatywny „Bieg po dom” dla chorego, 8. letniego Kubusia i jego rodziny. Zebrane środki przekazano fundacji, która buduje dla nich nowy dom.

Kubuś ma 8 lat. Wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka w małym domku. Kilka lat temu rodzina rozpoczęła budowę nowego mieszkania, ale choroba najmłodszego syna pokrzyżowała plany. Z pomocą przyszło Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia, która objęła opieką rodzinę. To oni zgłosili się do Fundacji Renovo z prośbą o pomoc w dokończeniu budowy domu.
   W ramach akcji charytatywnej „Bieg po dom” biegacze startowali na krótszych (60, 200, 400 i 1200 metrów), a także dłuższych (3 km oraz 10 km) dystansach, biegnących przepiękną trasą Kotliny Sądeckiej.
 W części artystycznej zaprezentowały się zespoły folklorystyczne „Piecuchy”, "Piątkowioki" i formacje taneczne „Level”, „Flash”, „Jet Crew”. Koncertowała też wokalistka Edyta Dobroszek oraz koledzy i koleżanki Kuby. Gwiazdą wieczoru był zespół „Prokoncepcja”.
   Chętni skorzystali z przejażdżki motorem i jazdy konnej. Mogli też pomalować twarz, nabyć ciekawą książkę, smacznie zjeść oraz wziąć udział w licytacji. Zebrane środki przekazano Fundacji, która buduje nowy dom dla rodziny Tuczyńskich z Nawojowej.
   Do akcji włączyli się goprowcy, strażacy, pracownicy Pogotowia Ratunkowego, a także wiele firm i osób prywatnych. Organizatorem wydrzenia byli: Fundacja Renovo, Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia i Fundacja na Ratunek.

(MK). na podst. WW. fot. WW. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Wiola Wzorek.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica