Nowe gwiazdy w Łabowej w ramach projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”

Nowe gwiazdy w Łabowej w ramach projektu "60+ Nowy Wiek Kultury"
15 grudnia br. roku w hali sportowej, w Szkole Podstawowej im. Świętego Franciszka z Asyżu w Łabowej odbył się piknik zorganizowany przez Teatr Nowy Proxima z Krakowa oraz nowo powstający Klub Seniora „Zgrana Paka” w ramach projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”.

W programie była premiera spektaklu teatralnego pt. „Starych drzew się nie przesadza” w wykonaniu członków Klubu Seniora, reżyserowanego przez Kamila Błocha. Przed licznie przybyłą publicznością wystąpili również:  Izabela Trojanowska, Tadeusz Drozda, Piotr Sieklucki, reżyser i aktor teatralny, założyciel Teatru Nowego Proxima w Krakowie.

Koła Gospodyń Wiejskich z Barnowca, Kotowa i Nowej Wsi zaprezentowały wystawę oraz potrawy regionalne. Na imprezę prowadzoną przez Piotra Siekluckiego i Tomasza Kireńczuka zaprosiła Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa.

Organizatorami imprezy byli mieszkańcy Gminy, Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie, Gmina Łabowa, Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej oraz Szkoła Podstawowa im. Świętego Franciszka z Asyżu w Łabowej.

„Teatr „Nowy” w Krakowie Projekt +60. Dzisiaj jesteśmy w Łabowej w ramach finału projektu, w ramach którego aktywizujemy osoby w wieku 60+, ale ta aktywizacja polega na tym, że tworzymy grupy, które się integrują,. Poznają i w ramach tego projektu ludzie zaczynają działać aktywistycznie właściwie. Grupa z Łabowej postanowiła założyć Klub Seniora, czyli taki klub obywatelski. Przede wszystkim chodzi o to aby stworzyć przestrzeń i miejsce, w którym osoby w wieku 60+ mogą się spotykać, rozwijać, spełniać swoje marzenia, odkrywać talenty . Dzisiaj była premiera spektaklu, więc można było zobaczyć wspaniałych artystów, osoby starsze , którzy właśnie odkryli w sobie artystów. Dlatego też bardzo ważne jest dla nas, żeby w czasie takich finałów mogli spotykać się ze wspaniałymi artystami jakim jest właśnie Izabela Trojanowska. Dla nich to też jest rodzaj uhonorowania ich pracy. Oczywiście jest wiadomo, że jest to wielka frajda spotkania kogoś, kogo się ceni, kogo się kocha. Natomiast dodatkowo to jeszcze ma taki walor docenienia tej ich działalności, której się podejmują” – powiedział Tomasz Kireńczuk dyrektor projektu.

Długo Namawiał Panią Pan Dyrektor do wzięcia udziału w projekcie ?
Izabela Trojanowska. Wcale, wcale. Jestem dwa razy do roku na takich występach. Spotykam te Penelopy, to już za każdym razem, wchodzą do mnie na scenę, znamy się świetnie i popieram po prostu ten projekt. Uważam, że każdy jest w pewnym sensie artystą, jeżeli ma szansę wejść na scenę, pokazać się z innej strony niż tylko gotować obiadki już w pewnym wieku, to jest bardzo dobre. Człowiek wciąż się rozwija a oto chodzi aby do śmierci się rozwijał.

Wszyscy się świetnie z Pani piosenkami bawili ?
Izabela Trojanowska. No właśnie, bardzo mnie to cieszy, jak się ma taką publiczność rozgrzaną, która wie czego chce . Przyjechali, żeby się właśnie pobawić. Wtedy inaczej się występuje.

Jakie ma Pani plany na najbliższe dni ?
Izabela Trojanowska. Oj dużo mam, codziennie mam coś. Na razie musimy zgrać kilka odcinków w „Klanie” do końca roku. Jestem tam teraz bardzo zaangażowana. Plenery się skończyły aczkolwiek dziesięć stopni ciepła, jestem bardzo zdziwiona, jeszcze można plenery w tym roku spokojnie grać. No ale generalnie jest tych występów mniej, natomiast zaczęły się kolędy. Po jutrze jestem na prezydenckich kolędach w Łodzi, można będzie oglądać w pierwszy dzień Świąt. W drugi dzień Świąt też jestem w projekcie. I tak dalej, i tak dalej. Dużo rzeczy mam, głównie teraz kolędy się zaczęły.

Jakie plany na wigilię , czy w domu ?
Izabela Trojanowska. Nie, z rodziną, w Lublinie u brata mojego męża. Z córką Roxanną i mężem.

Życzenia świąteczno-noworoczne !
Życzę wszystkim Państwu przeżyć duchowo te święta i dużo radości. Izabela Trojanowska.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Wywiad: Małgorzata Kareńska
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica