Noworoczne życzenia dla Kombatantów.

Noworoczne życzenia dla Kombatantów.
W  Starostwie Powiatu Nowosądeckiego odbyło się spotkanie świąteczno – noworoczne przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, z udziałem starosty Marka Pławiaka i wiceprezydenta Wojciecha Piecha.

Sybiracy, żołnierze wyklęci, partyzanci Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich w spotkaniu świąteczno – noworocznym w starostwie uczestniczyli po raz pierwszy. – „W swoim i władz Powiatu Nowosądeckiego imieniu życzę Państwu dużo zdrowia, które daje siły i chęć do działania. A w nadchodzącym 2016 roku Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień” – mówił starosta Marek Pławiak.
    Natomiast Wiceprezydent Wojciech Piech przypomniał, jak ważna jest pamięć o ludziach, walczących o naszą wolność oraz pamięć o tragicznych wydarzeniach, które zostały wpisane w historię naszej Ojczyzny. – „Sądecczyzna jest bogata w miejsca historyczne i należy wyrazić wielki szacunek do Państwa, jako do świadków tamtych tragicznych wydarzeń i jednocześnie do osób, które o tą pamięć w sposób szczególny ciągle dbają”.
    Spotkanie świąteczno - noworoczne kombatantów uświetnił koncert kolęd w wykonaniu dzieci z zespołu "Trajkoty", działającego w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu.

oprac. Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica