Nowy Sącz. Tort w kształcie serca, licytacje & koncerty WOŚP.

Nowy Sącz. Tort w kształcie serca, licytacje & koncerty WOŚP.
Na sądeckim rynku zagrała (12 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem hasło 22. Finału brzmiało “Na Ratunek”. Podczas imprezy wystąpiły zespoły, Ble, ble, Linkage, El Saffron, Lachersi, a także wokaliści MOK. Nie zabrakło licytacji darów, tortu w kształcie serca oraz światełka do nieba.

Koncerty rozpoczęły się o godz. 16 przed ratuszem, gdzie na plenerowej scenie zagrali i zaśpiewali m.in. hardrockowy Linkage, El Saffron, a na zakończenie - Lachersi. Wszyscy to muzyczne gwiazdy Sądecczyzny.
    Wcześniej na ulicach miasta odbyła się kwesta, w którą zaangazowanych było 180 wolontariuszy. Zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. –– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowym Sączu gra od ponad 15 lat. Te finały stały się już tradycją. W ubiegłym roku zebraliśmy 57 tyś. 700 złotych i mam nadzieję, że tę kwotę pobijemy. – mówi Marta Jakubowska, szefowa sadeckiego sztabu.
     W tym roku wśród licytowanych darów, znalazło się Złote Sądeckie Serduszko oraz gadżety WOŚP. Pierwsze serduszko sprzedano za 1500 złotych, zaś drugie – 3700 złotych. Zgromadzeni mogli skosztować tortu przygotowanego specjalnie na 22. Finał Wielkiego Grania Orkiestry Jurka Owsiaka, a także podziwiać Światełko do Nieba.

Małgorzata Kareńska fot. aut

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica