Obwodnica Północna: rozbiórka mostu dra.Jerzego Masiora.

Obwodnica Północna: rozbiórka mostu dra.Jerzego Masiora.
Na moście im. dra Jerzego Masiora rozpoczęto wyburzenie elementów konstrukcyjnych. Związane jest to z budową Obwodnicy Północnej, która pozwoli kierowcom, jadącym od strony Brzeska w kierunku Popradu, Starego Sącza i dalej do Krościenka oraz Szczawnicy, ominąć centrum miasta.

Przy pomocy ciężkiego sprzętu trwa rozbiórka płyty mostu. Zakończono prace związane z wykonaniem estakady dla kabli teletechnicznych - przełożenie kabli teletechnicznych. Rozbierane są też bariery obiektu. - Nie ukrywam, że to ważna, historyczna chwila dla naszego miasta. Po tylu latach można rozpocząć budowę Obwodnicy Północnej. Mamy marzec, w przyszłym roku będziemy jeździć nową drogą"- cieszy się prezydent Ryszard Nowak.
    Obecnie trwają też prace przy rozbiórkach domów, które położone są na trasie powstającej obwodnicy. Pierwsze obiekty wychodzące ponad ziemię mają zostać ukończone na przełomie czerwca i lipca. Koszt budowy Obwodnicy Północnej - 98 mln zł, w tym 68 mln zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 8.2..
 

Małgorzata Kareńska fot. UM Nowy Sącz

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacje prasowe UM Nowy Sacz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica