Obwodnica zachodnia - świąteczny prezent dla sądeczan !

Obwodnica zachodnia - świąteczny prezent dla sądeczan !
Ponad sześcioma kilometrami obwodnicy zachodniej, od ronda w Biczycach do ronda w Brzeznej – można przejechać od soboty, 19 grudnia. Po kilku minutach od uroczystego otwarcia, na nowej drodze odbywał się już regularny ruch.

Tuż przed świętami, starosta nowosądecki Marek Pławiak wspólnie ze swoim zastępcą Antonim Koszykiem uroczyście otworzyli dla ruchu obwodnicę zachodnią. – „Termin wykonania prac był krótki, ale dzięki wielkiemu wysiłkowi urzędników powiatowych, współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz temu, że dopisały nam warunki atmosferyczne, wykonaliśmy tę wielką inwestycję w pół roku” – mówił starosta Marek Pławiak. – „To ponad sześć kilometrów drogi, kilkanaście przepustów, trzy mosty i wiele innych elementów, które musiały być wykonane, aby można teraz było bezpiecznie jeździć”. Nową drogę poświęcił ks. Stanisław Posłuszny, proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Brzeznej.
      Obie obwodnice, zachodnia i północna mają odciążyć Nowy Sącz oraz miejscowości położone w gminach Chełmiec i Podegrodzie. Mieszkańcom i turystom skrócą drogę i sprawią, że będą oni musieli przejeżdżać przez centrum miasta. Do połączenia dwóch obwodnic brakuje ponad kilometrowego odcinka drogi. - "Od wielu miesięcy rozmawiam na ten temat z posłami i ministrami, ale przypominam, że Powiat Nowosądecki nie jest w tym zakresie inwestorem" – mówi starosta Marek Pławiak. – „Połączenie dwóch obwodnic to zadanie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. "Mam nadzieję, że uda się je wybudować w najbliższych latach”.
- "Jesteśmy na etapie opracowywania decyzji środowiskowej" – dodaje wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. – „Jestem optymistą, więc mam nadzieję, że uda nam się z tym uporać bardzo szybko. Co do obwodnicy zachodniej – gratuluję! To naprawdę duży sukces”.
- „Obwodnica zachodnia Nowego Sącza jest elementem układu komunikacyjnego wokół Nowego Sącza o charakterze regionalnym. Wpisuje się w ciąg drogi wojewódzkiej nr 969 Nowy Targ – Krościenko – Stary Sącz (łącząc je z droga krajową), w tym wybudowane przez Województwo Małopolskie obwodnice Starego Sącza oraz Brzeznej, Stadeł i Podegrodzia” – mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. – „W skali lokalnej, dzięki wybudowaniu obwodnicy zachodniej nastąpi poprawa połączeń komunikacyjnych z gmin Chełmiec i Podegrodzie z Nowym Sączem oraz odciążenie centrum miasta”.
      Całkowita wartość inwestycji to 47.053.780,57 złotych. Wysokość dofinansowania z MRPO – 33.846.341 zł (85 % wydatków kwalifikowanych). Pomoc finansowa Województwa Małopolskiego – 7.384.440 zł.
 

oprac. (MK) fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica