Oddajemy i gramy z XXII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oddajemy i gramy z XXII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Do 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyli się kryniccy strażacy, którzy zorganizowali kolejną akcję poboru krwi. W sumie wczoraj (12 stycznia ) zarejestrowano 52 osoby z czego dokonano 44 pobrań, pozyskując 20 litrów bezcennego leku. Każdy dawca otrzymał czerwone serduszko WOŚP.

Akcja poboru krwi cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. - Środowisko strażackie kolejny raz potwierdziło, że zawsze można na nich liczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje. To także wielka satysfakcja każdego oddającego ze spełnienia dobrego uczynku i okazania pomocy tym, którzy jej potrzebują. Nie każdy ma okazję przyczyniać się na co dzień do oddania krwi i ratowania ludzkiego życia. – mówi mł. kpt. Dariusz Cieśla, koordynator akcji „Ognisty ratownik - Gorąca krew” -" Wszystkim, którzy w tym niezwykłym dniu XXII Finału WOŚP zechcieli się podzielić darem swego serca w imieniu naszego klubu składam serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych akcjach. – dodaje.
      Wśród dawców były osoby starsze, jak i młodzież (kobiety i mężczyźni), zaprzyjaźnieni krwiodawcy z OSP oraz okolic Warszawy, przebywający na kuracji w Krynicy - Zdroju. Na wyróżnienie po raz kolejny zasługują jednostki: Ochotniczych Strazy Pożarnych w Mochnaczce Niżnej – (10 dawców), Mochnaczce Wyżnej(5 dawców), Ptaszkowa – (5 dawców), Łabowa (3 dawców), Czaczów (3 dawców), oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju (9 dawców).
   Każdy z krwiodawców został obdarowany czekoladami. Klub „Ognista Kropla” przygotował również poczęstunek dla wszystkich dawców w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu z pasztecikiem. Strażacy zorganizowali też specjalne miejsce dla dzieci, w którym mogły rysować i kolorować obrazki.
    Z powodów technicznych możliwości obsłużenia tak dużej ilości chętnych przeproszono i podziękowano ponad 20 krwiodawcom z prośbą o uczestnictwo w kolejnej naszej akcji w Muszynie 23 lutego.

Małgorzata Kareńska fot. Andrzej Gulewicz

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica