Para Prezydencka - w Starym i Nowym Sączu.

Para Prezydencka - w Starym i Nowym Sączu.
Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się wczoraj (2 marca) z mieszkańcami Nowego Sącza. Wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą odwiedził też m.in.: I LO, świętujące w tym roku jubileusz 200. lecia istnienia.
 
Podczas spotkania Prezydent RP wspomniał o zobowiązaniach z kampanii wyborczej. - "Jak dziś pamiętam nasze spotkanie na nowosądeckim rynku przed ratuszem,  które obyło się  12 kwietnia 2015 roku, na miesiąc przed pierwszą turę wyborów.  Mówiłem Państwu wtedy o tym, że wierzę, iż uda się zrealizować program 500 plus". - podkreślił Andrzej Duda - Mówiłem o tym, że jestem przekonany, że trzeba obniżyć wiek emerytalny i wszystko to zostało zrealizowane". 
   Wcześniej Pary Prezydencka spotkała się z nauczycielami i uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza, którego historia sięga 1816 roku. Wtedy cesarz Austrii wydał dekret, zalecający zakładanie szkół gimnazjalnych w każdym obwodzie ówczesnej Galicji.  Rok później, dzięki staraniom władz miasta, społeczeństwa oraz duchowieństwa zapadła zgoda na otwarcie sześcioklasowej szkoły średniej. Gimnazjum zostało otwarte w listopadzie 1818 roku.
     Prezydent przekazał sadzonki Dębu 100-lecia Odzyskania Niepodległości społeczności szkolnej I LO. Sadzonka zostanie zasadzona w parku na Plantach, gdy tylko poprawi się pogoda. Prezydencka Para przebywała na Sądecczyżnie na zaproszenie Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka. 

(MK) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica