Piorunka ma wielofunkcyjny obiekt sportowy.

Piorunka ma wielofunkcyjny obiekt sportowy.
Oficjalnie otworzono wczoraj (21 września) wielofunkcyjne boisko w Piorunce. Uroczystość połączono z piknikiem wiejskim, w programie którego znalazły się występy muzyczne najmłodszych mieszkańców.

Zadanie pod nazwą "Odnowa miejscowości Piorunka poprzez budowę ogólnodostępnej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej" zakończono w lipcu br. Wielofunkcyjny, ogrodzony obiekt (wymiary 46,0x29,0m).ze sztuczną nawierzchnią, powstało na miejscu dotychczasowego, prowizorycznego ziemnego boiska. Obiekt posiada pola do gry w piłkę ręczną, dwa w koszykówkę i siatkówkę. Tuż obok powstał parking na 10 miejsc postojowych. Prace budowlane wykonywał ZRBiMT Lesław Szymański, Ryszard Szymański Wiesław Mąka S.C. ze Złockiego.
  Wielofunkcyjne boisko w Piorunce to kolejna inwestycji w miejscowości wiejskiej ze środków pochodzących z puli środków europejskich PROW, którymi dysponuje Lokalna Grupa Działania „Perły Beskidy”, do której gmina przystąpiła w styczniu 2011r.
  Obiekt powstał w ramach „Wdrażania lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całkowity koszt zadania wyniósł 533 256,13 zł, w tym uzyskana pomoc finansowa wyniosła 300 000,00 zł.
Wszystkie boiska o sztucznej nawierzchni, powstałe na terenie gminy pozostają pod administracją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekty te są ogólnodostępne i bezpłatne.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica