Podpisano umowę na wykonanie projektu Aquaparku.

Podpisano umowę na wykonanie projektu Aquaparku.
W Urzędzie Miasta Krynica – Zdrój burmistrz Dariusz Reśko podpisał (11 sierpnia) umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa Aquaparku w Krynicy-Zdroju”.
 
Wykonawcą projektu wybraneego w ramach postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego jest firma Paweł Tiepłow – Pracownia Projektowa z Warszawy. Dokumentacja ma być gotowa do 31 grudnia br. - To kolejny niezbędny etap, który przybliża nas do powstania tak długo wyczekiwanej przez mieszkańców oraz branże turystyczną inwestycji – powiedział Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy - Zdroju.
   Aquapark powstanie w sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Sportów i Rekreacji oraz kortów tenisowych przy ul. Park Sportowy, na terenach gminnych przeznaczonych na ten cel w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.  W skład części krytej wejdą: basen sportowy, baseny rekreacyjne, miejsca zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie wodne oraz strefa SPA. Pod względem funkcjonalnym i architektonicznym, obiekt zostanie przygotowany do rozbudowy o część z zewnętrzną z odkrytymi basenami, boiskiem sportowym oraz siłownią.  Rozwiązania komunikacyjne zapewniają ponad 138 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz wydzielone miejsca dla autokarów.
    Zgodnie z architektoniczną koncepcją budynek ma mieć formę nawiązującą swoim kształtem do górzystego otoczenia. Głównym założeniem przestrzennym przy kształtowaniu jego architektury jest podział na 3 dominujące strefy (pływalnia rekreacyjna, pływalnia sportowa, strefa wejściowa), mające bezpośrednie przełożenie na tektonikę projektowanej bryły. Każdy z elementów posiadać będzie inną geometrię dachu. W ten sposób pozornie utworzy nieregularny układ korespondujący z otoczeniem.
*****
Firma architektoniczna architekta Pawła Tiepłowa została założona w 2000 roku. Głównym zakresem działalności pracowni jest projektowanie obiektów użyteczności publicznej, w tym krytych pływalni, aquaparków i hal sportowych. Pracownia ma w swoim projektowym dorobku m.in rozbudowę Term w Uniejowie, Basen Olimpijski w Lublinie, Aquapark w Ustroniu Morskim, Pływalnie miejską w Morągu.
 
oprac. (MK) fot. aut. 

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica