Polka z nieważnym od prawie 6 lat paszportem chciała lecieć do Anglii

Polka z nieważnym od prawie 6 lat paszportem chciała lecieć do Anglii
Nieważny paszport to spory problem. Chcesz uniknąć przykrej niespodzianki na lotnisku? Sprawdź ważność dokumentów. Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach musieli przerwać podróż Polki. Powodem przedwczesnego zakończenia wyjazdu zagranicznego, był problem związany z dokumentem podróży.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie - Balicach nie zezwolili na wylot z kraju obywatelce RP. 35-latka, chciała lecieć do Manchesteru, przedstawiła do kontroli nieważny od prawie 6 lat paszport.

Dokument figurował w bazie jako unieważniony przez organ wydający. Tożsamość i obywatelstwo Polki potwierdzono na podstawie dostępnych systemów teleinformatycznych. Jednocześnie pouczono kobietę o konieczności wyrobienia nowego dokumentu, a nieważny paszport został anulowany.

Niestety, w związku z tym, iż Polka nie posiadała przy sobie innego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy, musiała przerwać zaplanowaną podróż - nie zezwolono jej na przekroczenie granicy.

Pamiętajmy!
Udany wyjazd w dużej mierze zależy od naszego przygotowania, dlatego upewnij się, czy masz wszystkie niezbędne dokumenty i sprawdź ich ważność!

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Justyna Drożdź
             Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica