Radny Włodzimierz Oleksy - o inwestycjach w szpitalu.

Radny Włodzimierz Oleksy - o inwestycjach w szpitalu.
Gościem sesji Rady Miasta był (19 kwietnia) był Włodzimierz Oleksy, Radny Powiatowy, który przedstawił sprawozdanie z inwestycji realizowanych w Szpitalu im. Józefa Dietla. Poinformował również o nowych przedsięwzięciach, w tym planowanym zakupie do końca roku 2012 nowoczesnego tomografu komputerowego.
 
- „Krynicki szpital zrealizował (lub jest w trakcie realizacji) trzy główne projekty ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Główne zadania z dziedziny ochrony środowiska to wymiana kotłów CO, zakup i montaż kolektorów słonecznych, które doskonale sprawdzają się w praktyce. Następną inwestycją jest cyfryzacja systemu informacji medycznej. Ponadto placówka przeprowadza dalszą część termomodernizacji, dokonuje bieżących zakupów sprzętu (RTG) i aparatury medycznej. W tej chwili prowadzone są działania polegające na przygotowaniu pomieszczenia do zainstalowania tomografu komputerowego. Konieczne jest wygospodarowanie powierzchni ok. 90 metrów kwadratowych, co wymaga modernizacji kuchni i szatni. W następnym etapie zostanie ogłoszony przetarg na wykonywanie tej usługi medycznej. - mówił Radny Oleksy. Od początku funkcjonowania Komisja Zdrowia i Uzdrowisk Rady Powiatu opowiedziała się za jak szybszym uruchomieniem pracowni tomografii komputerowej.
     W sumie inwestycje w krynickim szpitalu opiewają na 19 mln złotych, przy czym w 2011 roku lecznica wydała na nie 11 mln złotych. - „Wielkość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2012 jest o kilka procent wyższy niż w ubiegłym roku i wynosi 1mln. 200 tyś złotych.  - powiedział Radny. Mówił on też o planowanym w połowie roku zakupie nowej karetki sanitarnej dla krynickiej stacji. Ponadto poinformował o tym, że Rada Powiatu wprowadziła do programu ochrony środowiska na okres pięciu lat zakaz wydobywała gazu łupkowego na terenie powiatu, główne w gminach uzdrowiskowych Doliny Popradu.

Małgorzata Kareńska 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica