Rita Cosby, dziennikarka CBS z wizytą pod Górą Parkową

Rita Cosby, dziennikarka CBS  z wizytą pod Górą Parkową
Rita Cosby, amerykańska dziennikarka stacji radiowych telewizyjnych (Fox, BBC, MSNBC i CBS) i laureatka Nagrody Emmy przebywa w Krynicy - Zdroju. Towarzyszy jej partner Tom Bednarek, muzyk i producent muzyczny.

Rita Cosby promuje książkę „Quiet Hero: "Secrets From My Father’s Past” („Cichy bohater: tajemnice przeszłości mojego ojca”), w której opisuje wojenne losy ojca Ryszarda Kossobudzkiego (ur. 1926), żołnierza Armii Krajowej i powstańca warszawskiego . - „Gdy ojciec dowiedział się, że jadę na Sądecczyznę, stwierdził, że ta część kraju należy do najpiękniejszych miejsc na świecie. W latach 30. ubiegłego wieku spędzał wakacje w Krynicy.” - wyznała dziennikarka. 
     Gdy Powstanie Warszawskie upadło Ryszard Kossobudzki trafił do niewoli niemieckiej, z której uciekł. Po zakończeniu wojny wyemigrował najpierw do Wielkiej Brytanii, a następnie - Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Rita imię nosi po dziewczynie, koleżance ojca z Armii Krajowej. Przez 35 lat Ryszard Kossobudzki milczał o swoich przeżyciach wojennych, gdy jego tajemnicę przypadkiem odkryła córka. Zaczęło się od blizn, które Rita zobaczyła na ciele ojca. Po śmierci matki robiła porządek w jednej z jej szaf, gdzie natknęła się na starą walizkę ojca, w której znalazła m.in. brudną opaskę powstańczą. Teraz ma nadzieję, że dzięki książce Amerykanie poznają kawałek historii i dowiedzą się o bohaterstwie polskiego narodu. Obecnie Rita zamierza też wyprodukować film na podstawie książki. 
*****
Rita Cosby (ur. 1964 r) ukończyła Greenwich High School, a następnie Uniwersytet Karoliny Południowej. W swojej karierze dziennikarskiej przeprowadziła setki głośnych wywiadów ze znanymi postaciami świata polityki (prezydentami USA, a także Michaiłem Gorbaczowem, Jaserem Arafatem, Arielem Szaronem i Slobodanem Miloševićem), gwiazdami sportu (bokserem M. Tysonem), kultury (piosenkarzem Michaelem Jacksonem) oraz odbywającym karę dożywocia - mordercą Davidem Berkowitzem. Była też pierwszą reporterką, która dotarła do więźniów w Guantánamo. Jest m.in. autorką bestsellerowej książki o Annie Nicole Smith.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-04-19 14:38:56 - klaudia ip:83.4.83.179
w Nowym Sączu też była , w mojej szkole (gimnazjum nr 11 , ul Długosza 2) i z nią rozmawiałam ;)
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica