Ryszard Nowak, wiceprzewodniczącym SG i PM.

Ryszard Nowak, wiceprzewodniczącym SG i PM.
Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak został członkiem zarządu i wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. W programie telewizyjnym mówił m.in. o potrzebie wybudowania drogi ekspresowej tzw. „sądeczanki”.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski powstało w 1991 roku z inicjatywy Kazimierza Barczyka, obecnego przewodniczącego. Jest największą polską regionalną organizacją samorządową. W Krakowie odbyło się pierwsze, w nowej kadencji posiedzenie zarządu Stowarzyszenia, na którym Prezydent Ryszard Nowak został wybrany jego członkiem  i wiceprzewodniczącym. 
   W programie telewizyjnym "Nasza Małopolska - 25 lat Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolskich", Prezydent Ryszard Nowak mówił o tożsamości regionalnej Sądecczyzny. Podkreślił przywiązanie Nowego Sącza do tradycji. Podkreślił też rolę Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, w ramach wsparcia szeroko pojętej działalności samorządów w regionie, a także działalności na arenie ogólnopolskiej. Nawiązał do fatalnego połączenia Nowego Sącza z Brzeskiem, utrudniającego komunikację nie tylko ze stolicą Małopolski, ale również resztą kraju. Zwrócił uwagę na wieloletnie zaniechania związane z planami budowy drogi ekspresowej, tzw. "Sądeczanki", a także brak szybkiego połączenia kolejowego z Krakowem.

Małgorzata Kareńska fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica