Serbowie goszczą pod Górą Parkową. Są zauroczeni Krynicą.

Serbowie goszczą pod Górą Parkową. Są zauroczeni Krynicą.
Serbowie z Obrenovac spędzają kilkudniowy urlop w Krynicy - Zdroju. To pierwsza prywatna - po oficjalnych pobytach - wizyta pod Górą Parkową pracowników kilku firm. W ubiegłym roku Starostwo Powiatu Nowosądeckiego nawiązało współpracę partnerską z Serbią.

Na wypoczynek do Krynicy - Zdroju przyjechały głównie kobiety. - „Byłam tu dwa miesiące temu z oficjalną wizytą – mówi Hamida Mesic. – Zwiedzaliśmy wtedy między innymi obiekty hotelowe i wyciągi narciarskie. Wielkie wrażenie zrobiło na nas samo położenie Krynicy - bardzo podoba nam się ona jako miasto będące centrum wypoczynkowym i centrum sportów zimowych. Jesteśmy też oczarowani gościnnością ludzi i ich otwartością". Serbowie zamierzają przyjeżdżać na Sądecczyznę regularnie i korzystać z bazy wypoczynkowej, rehabilitacyjnej i SPA. Jak twierdzą, południe Polski jest najbliżej Serbii i ma sporo do zaoferowania. O swoich pozytywnych wrażeniach opowiedzą także swoim znajomym.
    - „Cieszymy się, że oficjalne kontakty, które nawiązaliśmy z Serbami, zaczynają się przekładać na grunt prywatny i przynosić wymierne korzyści dla mieszkańców Sądecczyzny – mówi Ryszard Poradowski, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. – „Podczas takich wizyt, goście nie tylko korzystają z bazy hotelowo-gastronomicznej w naszych ośrodkach, ale też dokonują sporych zakupów w sklepach na terenie Sądeczyzny. To wszystko sprawia, że na takich wizytach korzystają mieszkańcy naszego regionu oferujący usługi i towary wysokiej jakości”.

Małgorzata Kareńska foto Starostwo Powiatu Nowosądeckiego
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica