Skuteczne działania sądeckich wywiadowców

Skuteczne działania sądeckich wywiadowców
Choć na co dzień nie służą w mundurach, są policjantami z krwi i kości. Ich atutem jest zdolność wtapiania się w tłum i świetny zmysł obserwacji. Zawsze są tam, gdzie coś się dzieje, zatrzymując sprawców, gdy ci właśnie popełniają przestępstwo. Mowa o sądeckich policjantach ogniwa wywiadowczego, których skuteczne działania każdego dnia poprawiają bezpieczeństwo w naszym regionie. Tylko od początku lutego wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku 12 sprawców przestępstw narkotykowych.

W trakcie jednego z patroli wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu samochód, którym kierował mężczyzna, zatrzymany już kiedyś za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Kierowca zachowywał się podczas kontroli bardzo nerwowo, a w końcu przyznał się policjantom, że m.in. palił marihuanę. W szpitalu została pobrana od niego krew do dalszych badań. Jeśli wyniki potwierdzą obecność środków odurzających, mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem, za co grożą mu poważne konsekwencje. Wywiadowcy podjęli również decyzję o zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej na al. Wolności w Nowym Sączu. Z wnętrza pojazdu wyczuwalna była silna woń palonej marihuany. Podróżujący pojazdem młodzi mężczyźni zaczęli zachowywać się agresywnie, a jeden z nich naruszył nietykalność cielesną interweniującego funkcjonariusza. Policjanci ujawnili narkotyki u pasażerki i jednego z pasażerów. Cała trójka została zatrzymana.

Policjanci ogniwa wywiadowczego od początku lutego kilkukrotnie zatrzymywali do kontroli drogowej samochody, w których jak się później okazało, były przewożone narkotyki. W jednym z kontrolowanych pojazdów ujawnili cztery zwitki z białym proszkiem. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że była to amfetamina. Kierowca i dwóch pasażerów zostali zatrzymani. Kierowca odpowie także za brak uprawnień do kierowania pojazdami. W kolejnym samochodzie, który skontrolowali policjanci, środki odurzające były schowane w kilku miejscach. Po przeszukaniu funkcjonariusze ujawnili amfetaminę, marihuanę oraz jedną z substancji psychoaktywnych. Kierowca został zatrzymany.

Policyjna intuicja nie zawiodła również funkcjonariuszy gdy podczas patrolu na terenie Nowego Sącza postanowili podejść i wylegitymować mężczyznę, który bardzo nerwowo się zachowywał. Policjanci znaleźli przy nim kilkanaście woreczków strunowych z białym proszkiem, którym okazała się amfetamina. Podobnie było na terenie jednej z miejscowości w powiecie nowosądeckim, gdzie także nerwy zgubiły młodego mężczyznę, który w kieszeni swojej kurtki miał schowany woreczek strunowy z białymi kryształkami oraz zwitek z suszem roślinnym. Testery potwierdziły, że były to środki odurzające. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

We wszystkich przypadkach informacje o zatrzymanych były na bieżąco przekazywane wydziałowi zajmującemu się zwalczaniem przestępstw narkotykowych w sądeckiej komendzie. Część sprawców już usłyszała zarzuty, kolejni usłyszą je wkrótce, ale wszyscy odpowiedzą za swoje czyny.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: podkom. Justyna Basiaga
            p.o. Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica