Starosta wręczył kluczyki do nowych karetek pogotowia.

Starosta wręczył kluczyki do nowych karetek pogotowia.
Kluczyki do trzech ambulansów wręczył załogom Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego starosta nowosądecki Marek Pławiak. Samochody renault master odnowią wyposażenie pogotowia, który dysponuje 22 ambulansami, w tym 13 zespołami ratowniczymi.

Dwie z karetek, w tym jedna specjalistyczna, zostały kupione dzięki wsparciu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, który przeznaczył na ten cel 550 tys. zł.
    Za zakup trzeciej zapłaciło Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. Tę transakcję, kwotą 50 tys. zł wsparło Starostwo Powiatu Nowosądeckiego. W pełni wyposażony ambulans, o łącznej wartości 400 tys. zł, trafi do uruchamianej 1 stycznia podstacji pogotowia w Piwnicznej - Zdroju.
- Duża liczba wyjazdów sprawia, że już po trzech latach karetki mają przebieg na poziomie 500 tysięcy kilometrów – mówi Józef Zygmunt, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. - Tak mocno wyeksploatowane samochody stają się awaryjne, a przecież pewność dotarcia do pacjenta na czas jest sprawą kluczową, gdy chodzi o ratowanie życia.
      Starosta Marek Pławiak podkreślił zasługi sądeckiego pogotowia, które pracują często w trudnym, górskim terenie. - Im więcej sprzętu, umożliwiającego skuteczne niesienie pomocy, tym bardziej bezpiecznie mogą się czuć mieszkańcy miasta i powiatu – zauważa starosta Marek Pławiak. – „Cieszę się, że tabor pogotowia jest coraz lepszy i bardziej nowoczesny. Jednak należy życzyć służbom ratowniczym, żeby jak najrzadziej musiały z niego korzystać”.

Oprac. (MK) fot. Starostwa Powiatu Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica