Szlachetna Paczka ma 15 lat. Dołącz do akcji.

Szlachetna Paczka ma 15 lat. Dołącz do akcji.
21 listopada otwarto bazę rodzin w potrzebie. Odtąd można zostać darczyńcą i przygotować pomoc dla konkretnej rodziny z listy na www.szlachetnapaczka.pl W tym roku "Szlachetna Paczka" kończy 15 lat. 

12 i 13 grudnia odbędzie finał, czyli tzw. weekend cudów. Wówczas darczyńcy dostarczają paczki do magazynów. Tutaj spotykają się z wolontariuszami, którzy zawiozą je do rodzin. Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość, że ktoś pamięta.
    Projekt „Szlachetna Paczka” w tym roku kończy piętnaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie przez grupę studentów duszpasterstwa akademickiego ks. Jacka Stryczka. Obecnie akcja ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. Paczkę należy przygotowywać indywidualnie lub w grupie.  Wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl. można wybrać rodzinę, której chce się pomóc.

Małgorzata Kareńska fot.logo organizatora
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, www. szlachetnapaczka.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica