W dniu 3 maja Muszyna świętowała Dzień Strażaka

W dniu  3 maja Muszyna świętowała Dzień Strażaka
3 maja Muszyna obchodziła Gminny Dzień Strażaka. Po mszy św. odprawionej w intencji strażaków i ich rodzin, strażacy z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przedefilowali spod Kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca ulicami miasta do Amfiteatru na Zapopradziu.

W uroczystej paradzie wzięli również udział: Orkiestra OSP z Tęgoborzy, mażoretki oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczawnika.

Po uroczystym apelu i wciągnięciu flagi na maszt zostały wręczone odznaczenia zasłużonym strażakom oraz dyplomy i statuetki. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Muszyny Jan Golba przekazał jednostce OSP w Żegiestowie kluczyki do nowego samochodu strażackiego m-ki Volvo a Radna Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk przekazała w imieniu Starosty Nowosądeckiego dwie promesy, jedną na zakup skafandrów ratowniczych dla OSP Muszyna Folwark , drugą na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostki OSP w Żegiestowie.

- „ Dzisiejsza uroczystość jest szczególna bo zbiegło się ich kilka na raz. Mamy Rocznicę konstytucji 3 Maja, 15-to lecie wejścia do Unii Europejskiej oraz Dzień Strażaka. Bardzo się cieszę , że wspólnie, razem świętujemy ten dzień, że potraficie się zorganizować. Jeżeli chodzi o Konstytucję 3 Maja to przetrwała niecały rok ale idee tej konstytucji trwają do dzisiaj. Podobnie jest z waszą służbą. To, że dzisiaj zostaliście wyróżnieni, otrzymaliście odznaczenia to nie wynik tego, że działacie jeden czy dwa dni, miesiąc, rok. To jest wynik za waszą służbę , którą wykonujecie od wielu, wielu lat. Bardzo się cieszę, że wszystkie jednostki razem współdziałają, razem wykonują te niezwykłe, ważne zadania. Życzę wam wszystkiego najlepszego z okazji Święta Dnia Strażaka dla was i dla waszych rodzin” – powiedział w swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta i Gminy Muszyna Jan Golba.

W Gminnym Oddziale Związku Ochotniczej Straży Pożarnej zrzeszonych jest pięć jednostek : OSP Muszyna, OSP Muszyna-Folwark, OSP Żegiestów, OSP Złockie i OSP Szczawnik.

Po zakończeniu uroczystości odbył się pokaz symulacji wypadku drogowego oraz pokaz ratownictwa straży pożarnej i ratownictwa medycznego.


Andrzej Gulewicz MTV24
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica