W gminie Łącko będzie bardziej ekologicznie.

W gminie Łącko będzie  bardziej ekologicznie.
W poniedziałek (4 września) w Urzędzie Gminy Łącko zostaną podpisane umowy dotyczące: budowy kolejnych części trasy rowerowej VeloDunajec, a oprócz tego na dofinansowanie przebudowy oczyszczalni ścieków i podłączenie do kanalizacji kolejnych domów.

Turyści odwiedzający ziemię łącką i okolice będą wypoczywać bardziej aktywnie, w przyjaznym otoczeniu. Od granicy ze Słowacją, przez Łącko do Starego Sącza, przebiegać będą kolejne odcinki trasy rowerowej VeloDunajec. Inwestycja powstanie dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz z budżetu województwa.
    W Łącku podpisana zostanie także umowa gwarantująca dofinansowanie przebudowy oczyszczalni ścieków i podłączenie do kanalizacji kolejnych domów. Wezmą w niej udział: marszałek Jacek Krupa, Leszek Zegzda z zarządu województwa, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, wójt gminy Łącko Jan Dziedzina oraz przedstawiciele wykonawców inwestycji – budowy kolejnych części trasy rowerowej. Podpisanie umów połączone z konferencją prasową.

(MK) fot. ilustracyjne. 


 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica