W krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów Starszych

W krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Kadetów Starszych
W hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krynicy-Zdroju zakończyły się pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów starszych. Mistrzostwa trwały trzy dni, od 4 do 6 września. Walczyli w nich młodzi ludzie w wieku od 13 do 16 lat z 43 klubów z całego kraju.

Mistrzostwa Polski to ogromne przedsięwzięcie, którego organizatorem był nowosądecki UKS Evan reprezentowany przez trenera Krzysztofa Bulandę.

Łącznie startowało w formułach Light Contact i Pointfighting 184 zawodniczek i zawodników. Zacięte pojedynki, pasja, rywalizacja. W niedzielę wręczano puchary i zakończono sportowe rywalizacje.

Złoty medal i Mistrzostwo Polski w kickboxingu kadetów starszych lightcontact wywalczyła Marlena Stefańska w kat -37kg, natomiast Ania Baran wywalczyła brązowy medal w kat.-50kg. Obie z UKS Evan Nowy Sącz.

Najlepsza zawodniczka LC - Julia Szyjkowska (A&W Team Obrowo),
Najlepszy zawodnik LC - Łukasz Gumiński - (Sekcja Kickboxingu Zamek Expom Kurzętnik)

Najlepszy klub Light Contact:
1. Zamek Kurzętnik
2. SKF Boksing Zielona Góra
3. A&W Team Obrowo

Najlepszy klub Pointfighting:
1. X Fight Piaseczno
2. NINJA Academy Warszawa
3. Tęcza Stanisławów

Najlepsza zawodniczka PF - Wiktoria Lendzion (Ninja Academy)
Najlepszy Zawodnik PF - Patryk Andrzejewski ( KSW TEAM POLICE)

„Gościmy w Krynicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych w formule light contact i pointfighting. Light contact jest to forma ciągła rozgrywana na planszy, w której muszą być kontrolowane siły uderzenia. Pointfighting to formuła nastawiona głównie na szybkość zawodników; walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika; ograniczona siła uderzeń. W tegorocznych zawodach biorą udział zawodnicy z 43 klubów z całego kraju. Jeżeli chodzi o rywalizację przestrzegamy wszystkich zasad związanych z covid-em, dlatego przestrzegamy tych wszystkich zasad aby zawody odbywały się bezpiecznie. Jeżeli chodzi o formułę light contact to niedozwolone są techniki poniżej pasa tylko powyżej pasa. Jak już powiedziałem wcześniej siła uderzenia musi być kontrolowana. W zawodach bierze udział wielu zawodników, którzy są już utytuowanymi zawodnikami, którzy brali udział w mistrzostwach Europy czy mistrzostwach świata, tak że poziom rywalizacji jest na bardzo wysokim poziomie. Walki są bardzo wyrównane i odbywają się według zasad fair play”powiedział Jerzy Bossa, wiceprezes Polskiego Związku Kickboxingu, sędzia główny zawodów.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica