Wielka premiera płyty DVD "Zamach Na Państwo - Niewygodny Waszkiewicz " 15.XII.2017 rok

Wielka premiera płyty DVD "Zamach Na Państwo - Niewygodny Waszkiewicz "  15.XII.2017 rok
Zamach Na Państwo
Wielka premiera płyty DVD " Zamach Na Państwo - Niewygodny Waszkiewicz " 15.XII.2017 r. pod patronatem MTV24.TV , ATV , One Media Group ,Imperium Kobiet . Krynica Zdrój miejscem premiery i pokazu filmowego .

Zamach Na Państwo - Zamach Na Państw , film poleca MTV24.TV

 

Film „Zamach na Państwo”, polskiego reżysera i scenarzysty Andrzeja Tarkowskiego – Kiliszewskiego powstał w oparciu o scenariusz adoptowany, na motywach książki InaryVilkaste.

 

Tragedia jednej rodziny przez pryzmat 10-letniej historii całego kraju. Czy można sobie wyobrazić państwo europejskie, w którym ludzie żyją pod całkowitą kontrolą służb specjalnych? Ci, którzy walczyli o system - fizycznie zostają zniszczeni ! Małżonkowie Vladimir Waszkiewicz i InaraVilkaste doświadczali tego koszmaru "Orwellian". Akty terroru, morderstwa polityczne, porwania, korupcja w najwyższych szczeblach władzy, to świat, w którym prawa człowieka nie mają znaczenia.

Vladimir Waszkiewicz - przeżył trzy próby zamachu na życie, wobec niego ogłoszono polowanie  - a wszystko dlatego, że posiadane przez niego informacje mogą zniszczyć imperium zbrodnicze całego państwa. Vladimir Waszkiewicz - w niedawnej przeszłości, był rządowym urzędnikiem wyższej rangi:

Szef Wydziału ds. Przestępczości Cywilnej i Zastępca Dyrektora Służby Skarbowej Republiki Łotewskiej. Przeprowadził zaawansowane reformy, walczył z korupcją i przemytem, a w rezultacie stał się realnym zagrożeniem dla wielu wpływowych ludzi, uprawnionych i silnych od świata wielkiej polityki i przestępczości. Dzisiaj Vladimir jest w Austrii w placówce medycznej.

InaraVilkaste jest żoną Władimira Vaszkiewicza, znanego działacza na rzecz praw człowieka i businesswoman w Europie. Pokonuje podróż z Rygi do Wiednia, aby spotkać swojego ukochanego męża. I od razu staje się jasne: życie tej rodziny, jak gotowy scenariusz do aktorskiego thrillera Hollywood, gdzie każdy dzień - jak nowy rozdział.

 

W swoim jedynym wielkim wywiadzie Vladimir Waszkiewicz wymienia osoby, którzy stją za próbą zamachu na jego życie. Wszyscy z nich –to wyżsi urzędnicy łotewskich służb specjalnych, takich jak kontr-wywiad SAB (Urząd Ochrony Konstytucji Łotwy), KNAB (Biuro ds.zapobiegania i walki z korupcją), DP (Sicherheitspolizei), a także służby ochrony prezydenta i łotewskiego Sejmu. Autor filmu ma podstawowe pytanie: co naprawdę jest ukryte za elewacją młodej demokracji w tym pozornie spokojnym i spokojnym kraju bałtyckim?

 

Dziennikarskie śledztwo daje nowe spojrzenie na współczesną historię Łotwy. Okazuje się, że tragedia rodziny Vladimira Waszkiewicza - nie jest to jedyny przypadek, i technik, które dziś są wykorzystywane w celu wyeliminowania „dysydentów” –jest naprawdę szokujące. Akty terroru, morderstwa polityczne, porwania, tortury, nadzoru, nękania w mediach - i to tylko wierzchołek góry lodowej. Analizując dokumenty świadczące o zbrodniach, które przez lata trzymane pod hasłem kodu „tajne”, - reżyser filmu dochodzi do wniosku, że na Łotwie za pieniądze europejskich podatników został zbudowany system karnej ochrony interesów jednej siły politycznej.


Opracował : One Media Group  dla MTV24.TV


Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica